מורה התבטא נגד אימו של יותם חיים - שר החינוך קיש ביקש לזמנו לשימוע

מורה התבטא נגד אימו של יותם חיים, קיש ביקש לזמנו לשימוע
השר קיש ביקש מעיריית הרצליה לבחון את המשך דרכו המקצועית של המורה שכתב: "בלתי נסבלת, ביביסטית מתועבת שזורחת מאז שירו בבן שלה". איריס חיים קיבלה את התנצלותו של המורה, והבהירה: "פעם הבאה תחשוב על אימא שלך, גם לה יש בן בשם יותם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאגיד השידור הציבורי
צילום: תאגיד השידור הציבורי

שר החינוך יואב קיש פנה היום (ראשון) לעיריית הרצליה וביקש לקרוא למורה יותם גוטמן לשימוע לאחר שכתב ברשתות החברתיות נגד איריס חיים. כמו כן, תיבחן המשך דרכו המקצועית של המורה שכתב: "אפשר כבר להגיד שהיא בלתי נסבלת? ביביסטית מתועבת שזורחת מאז שירו בבן שלה. אני שמח שהוקל לה - אבל למה אנחנו צריכים לסבול אותה באולפנים?".

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הבוקר, המורה מחק את הציוץ והתנצל: "לא היה נכון לפגוע בכבודה, מבקש את סליחתה". איריס הגיבה לאמירות נגדה, וכבה שהיא סולחת. "קיבלתי על עצמי החלטה להמשיך לדבר בעד האחדות, ולכן אני רק מצטערת עבורך יותם גוטמן על הבחירה במילים שפוגעות בי באופן אישי".

עוד כתבה איריס: "באותה מידה היית יכול לכתוב שאתה לא מסכים עם דעותיי. היו בוודאות מצטרפים אליך עוד אנשים. המסר שלי הוא שאין מקום למילים של שנאה משום צד. מוחלת לך יותם גוטמן בדיוק כמו שמחלתי לחיילים, לצבא. מאחלת שתמצא בנפש שלך מקום לשלווה. ובפעם הבאה שאתה כותב מילים פוגעות תחשוב על אמא שלך. גם לה יש בן בשם יותם".

בפניותו לשימוע המורה, כתב שר החינוך: "הזדעזעתי הבוקר מדבריו ההזויים של מורה מהרצליה לאמו של יותם חיים ז"ל, איריס חיים. איריס שהיא דוגמא ומופת לכוח ואחדות בעם. אחדות ודבקות ברצון לנצח, אלו המסרים של איריס ואלו המסרים שהמורים והמחנכים צריכים להעביר לדור הצעיר. כל אדם זכאי לעמדותיו ככל שיהיו, אך על מורה מוטלת החובה והאחריות לייצר הפרדה".

הפופולריים