יותר מ-400 מקרי אלימות: הגננת המתעללת מאילת אילנה קובר - הורשעה

יותר מ-400 מקרי אלימות: הגננת המתעללת מאילת - הורשעה
קובר הורשעה לאחר שהודתה במעשיה במסגרת הסכם עליו חתמה • אכזריותה של קובר התבטאה בכך שלא פעם תקפה תינוקות ופעוטות שלא תוך כדי טיפול בהם, אלא ניגשה אליהם כדי לתקוף אותם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילנה קובר
אילנה קובר צילום: ירדן רוזנטל

אילנה קובר, גננת מאילת, הורשעה היום (ראשון) על ידי בית משפט המחוזי בבאר שבע בכ-360 מקרים של תקיפת קטין ו-26 עבירות של התעללות בקטין או בחסר ישע. קובר חתמה על הסדר שאינו כולל הסכמות לעונש, ובמסגרתו הודתה במעשיה האלימים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

קובר ניהלה גן ילדים שכלל 26 פעוטות בגילים תשעה חודשים עד שלוש וחצי שנים. בהיותה אחראית על הפעוטות, היא התעללה נפשית ופיזית בכ-23 פעוטות. מעשי ההתעללות בוצעו לעיני ילדי הגן ועל כן יוחסה לקובר התעללות נפשית בכולם.

האלימות בוצעה על ידה באופן תדיר, היא תקפה את הפעוטות בדרכים שונות ובמקרים רבים תקפה תינוקות ופעוטות שלא במהלך טיפול, אלא ניגשה אליהם כדי לבצע תקיפה. קובר צבטה, הכתה, בעטה, הטיחה את הפעוטות על הרצפה ועל כיסאות, הרימה פעוטות מיד אחת, האכילה בכוח, הטיחה פעוטות על המזרן, משכה כיסא כשפעוט עמד עליו ועוד שורה של מעשי אלימות אכזריים. 

אחד ההורים, שי קריסי, סיפר בתוכנית כאן דרום, בחודש ספטמבר האחרון: "התינוקות האלה גיבורים, הם עברו שואה. אנשים מבוגרים לא היו מצליחים להיות שם יום אחד. תודה לאל שכולם בחיים. אני עולה חדש, היא הייתה אחד האנשים הראשונים שהכרתי בישראל. אנחנו שכנים, והיא הייתה ממש משפחה בשבילי, כמו סבתא". 

הוא הוסיף: "הייתי אצלם בבית כל יום, בארוחות שבת, בשיעורי תורה. בגלל זה שמתי את התינוק שלי אצלה בגן מגיל 4 חודשים במשך שנה, רק כי סמכתי עליה. לא האמנתי בכלל שהיא יכולה לגעת בילדים. אבל חשבתי שאם מישהו מוגן זה התינוק שלי, כי היא הכירה אותו".

הפופולריים