בת גלים שער: אנחנו חברה פצועה - אבל עם תקווה

בת גלים שער: אנחנו חברה פצועה - אבל עם תקווה
אימו של גיל-עד מיכאל שער, שלפני עשור נחטף ונרצח יחד עם שני חבריו יעקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח, בריאיון לגואל פינטו ב"גם כן תרבות": "מצפה מההנהגה שתוביל ותקבל החלטות" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח
צילום: .

עשור לחטיפת שלושת הנערים ורציחתם: בת גלים שער, אמו של גיל-עד מיכאל שער, שהיום לפני עשר שנים נמצאה גופתו יחד עם גופותיהם של יעקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח, אמרה היום (ראשון) כי הכאב והגעגוע הרב נותר, גם אם שינה צורה, אך היא אופטימית באשר למצב הנוכחי. "גם כשחווים טראומה לא חייבת להיות פוסט טראומה. הכאב והגעגוע רב, אבל אני מסתכלת על עצמי ועל המשפחה שלי היום אחרי עשר שנים, אנחנו אנשים מתמודדים. אנחנו עם מתמודד, אנחנו עם של תקווה ושם אנחנו צריכים להיות".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בריאיון לגואל פינטו בתוכנית "גם כן תרבות" בכאן תרבות, התייחסה בת שער ל-120 החטופים בעזה ואמרה כי "אנחנו חברה פצועה כרגע, אני חושבת שאנחנו צריכים להבין את זה ולחפש את הריפוי. לאירוע לפני עשור היתה אחדות עצומה, וגם אז הרגשנו את זה יותר בהתחלה". שער מתחה ביקורת על הממשלה ואמרה כי "אני כן מצפה מההנהגה שתוביל ותקבל החלטות. זה היה יכול מאוד להקל".

לדברי שער, "אני בעשור האחרון נמצאת יותר עם אנשים ששונים ממני מאשר אנשים שדומים לי, ולכן אולי אני אופטימית. הרבה מאיתנו נרתעים מהשונה, מקיפים עצמנו באנשים שדומים לנו. כשאתה מקיף את עצמך באנשים טובים אתה נשאר אופטימי. בסוף אנחנו עם שיודע להתמודד. אנחנו מאוד טובים בלהיות שם אחד בשביל השני. גם גיל-עד היה ילד כזה שמבקש לדעת מה שלום חברו וזה דבר שנותן כוח".

הפופולריים