פרופסור רון שפירא יחליף את אהרן ברק כשופט מטעם ישראל בהאג

פרופ' רון שפירא יחליף את אהרן ברק כשופט מטעם ישראל בהאג
שפירא, שהיה חבר בוועדת האיתור שהמליצה על היועמ"שית הנוכחית לתפקידה, יעמוד בהרכב השופטים שייצגו את ישראל בבית הדין הבינלאומי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רון שפירא
רון שפירא צילום: פייסבוק

פרופסור רון שפירא הוא המחליף של השופט אהרן ברק. כפי שדווח היום (שני) שפירא, רקטור המרכז האקדמי פרס וחבר לשעבר בוועדת האיתור שהמליצה על מינוי גלי בהרב מיארה ליועצת המשפטית לממשלה, הוא זה שיעמוד בהרכב השופטים היושבים מטעם ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

לאחרונה, כתב שפירא בחשבון הפייסבוק שלו על בית הדין בהאג: "הקונסנזוס בישראל הוא שהגוף הזה ממחיש ומביא לידי קיצוניות את כל פגמי השיח המשפטי באשר הוא שם. העובדה ששלחנו לשם בעל מקצוע מיומן, שאנחנו משוכנעים בהזדהות שלו עם האינטרסים של כולנו, לא נובעת מכבוד שאנחנו רוכשים לקבלת החלטות באופן כזה".

נשיא בית המשפט העליון לשעבר ברק התפטר מתפקידו "מטעמים אישיים-משפחתיים". במכתב ההתפטרות שהגיש לראש הממשלה בנימין נתניהו כתב ברק: "אני מודה על האמון שניתן בי". במהלך כהונתו היווה ברק גורם משמעותי בהגעה לפשרות לטובת ישראל במתן הצווים על ידי בית הדין, בין היתר בשל שמו ומעמדו.

מאז הודעת פרישתו של ברק, בישראל שקלו מי יחליף אותו. עם זאת, בין האפשרויות, נבחנה גם האפשרות שלא ימונה לו מחליף. זאת מכיוון שלא היה בטוח שיש מחליף שתהיה לו יכולת השפעה אמיתית על השופטים. ברשימת המועמדים האפשריים ששמם נבחן, היה גם היועץ המשפטי לממשלה ושופט בית המשפט העליון לשעבר, אליקים רובינשטיין.

הפופולריים