צעדת אמהות חטופים: "נתניהו תהיה אמיץ ותקבל את העסקה שאתה הובלת"

צעדת אמהות חטופים: ביבי תהיה אמיץ ותקבל את העסקה שהובלת
המונים צעדו לצד אמהות חטופים לציון 9 חודשים לחטיפת ילדיהן וקראו לעסקה • ניצה קורנגולד אימו של טל שהם: "במציאות שלנו כבר 9 חודשים נשים, גברים וילדים מאבדים את חייהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צעדת אמהות החטופים
צעדת אמהות החטופים צילום: דוברות מטה המשפחות להחזרת החטופים

המונים בהובלת אמהות חטופים צעדו היום (שישי) מכיכר הבימה לכיכר החטופים לציון 9 חודשים מאז חטיפת האזרחים והחיילים לעזה ב-7 באוקטובר. הם קראו לראש הממשלה להגיע לעסקת לשחרור חטופים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ניצה קורנגולד אימו של טל שהם אמרה: "בתשעה חודשים מתפתח תינוק ברחם אימו ונולד ילד חדש לעולם. במציאות שלנו, כבר תשעה חודשים, נשים, גברים וילדים מאבדים את חייהם. אנחנו האימהות מחכות ומצפות לשובם של יקירינו הביתה".

קורנגולד הוסיפה: "באיזו מדינה אנחנו חיים? תמיד ידענו שהערך המוסרי העליון שלנו כישראלים ויהודים הוא לקדש את החיים ולא להשאיר אף אחד מאחור. לשכוח את זה זו סכנה קיומית. ביבי נתניהו, תהיה אמיץ ותקבל את העסקה שאתה הובלת, את עסקת נתניהו. החזר את כל החטופים הביתה. זו החובה המוסרית שלכם וזה יהיה הניצחון היחיד והמוחלט שמגיע לעם ישראל".

עופרי ביבס, אחותו של ירדן ביבס: "אני רוצה לחנך את הילדים שלי לתקווה, לערבות הדדית ולספר להם שהמדינה שלהם עשתה הכל כדי להציל את דודה ודוד שלהם ואת בני הדודים האהובים. ראש הממשלה וחברי הממשלה, אסור לכם להיכשל שוב ולפספס את העיסקה הנוכחית. יש לכם הזדמנות להחזיר לעם ישראל, לילדים שלנו, לחטופות ולחטופים את התקווה, הגאווה והאמונה במדינה ובמנהיגיה".

הצעדה הבוקר התקיימה ברקע הידיעות על מגעים לעסקה המתרחשים בימים האחרונים בין ישראל וחמאס למתווכות. הבוקר פורסם כי ראש המוסד יצא לפגישות בקטר עם ראש הממשלה הקטרי אל ת'אני ללא יתר צוות המשא ומתן - ראש השב"כ רונן בר והאלוף במיל' ניצן אלון, כך נודע לכאן חדשות. בכירים ישראלים אמרו כי המשא ומתן יימשך זמן ולא צפויה פריצת דרך משמעותית תוך זמן קצר: "צריך להנמיך ציפיות". 

הפופולריים