הלך לעולמו ד"ר יצחק יפעת, מגיבורי התמונה "הצנחנים הבוכים", שמזוהה עם שחרור ירושלים

הלך לעולמו יצחק יפעת מגיבורי התמונה "הצנחנים הבוכים"
יפעת היה לוחם צנחנים במלחמת ששת הימים, כשהוא היה בן 24. לצידו נלחם יורם מצגר שנחטף מביתו בנחל עוז ב-7 באוקטובר. בתו של רעות סיפרה: "אבא שלי נלחם במלחמת אין ברירה. הוא היה חלק מהאתוס והגבורה של צה"ל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק יפעת
יצחק יפעת צילום: .

ד"ר יצחק יפעת הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 81, לאחר שחלה במחלה. יפעת כונה בשם "הצנחן הבוכה", לאחר שתועד בתמונה ההיסטורית והאייקונית של הלוחמים בכותל, ממלחמת ששת הימים, של הצלם דוד רובינגר. הלוויתו תיערך מחר במושב גאיה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

"הצנחן הבוכה" (צילום: דוד רובינגר)

יפעת היה רופא נשים במקצועו ובצבא הוא שירת בחטיבה 55 של הצנחנים. הוא נלחם בגיל 24 והיה בין הפורצים לעיר העתיקה בירושלים, ומהראשונים שהגיעו לכותל המערבי. יפעת, הלוחם האמצעי שבתמונה ההיסטורית, השאיר אחריו שלוש בנות ועשרה נכדים.

בתו רעות יפעת-עוזיאל סיפרה על אביה: "דווקא בימים אלה שאנו נלחמים על הבית שלנו, אנחנו צריכים לזכור את אלה שלחמו ושילמו את מחיר המלחמות. עלינו להמשיך ולהילחם עד שיחזרו כל החטופים וביניהם גם חטופים מחטיבת הצנחנים, שהם הדור של אבא שלי. כמו יורם מצגר שנחטך מביתו שבנחל עוז ב-7 באוקטובר, ונלחם לצד אבי במלחמת ששת הימים".

"הצנחנים הבוכים" - בצבע (צילום: דוד רובינגר)

עוד הוסיפה רעות על אביה: "הוא השתתף במלחמת אין ברירה, הוא היה חלק מהאתוס והגבורה של צה"ל, וזה מה שהוא הותיר אחריו, ואלה הערכים שהוא גידל אותנו. אהבת הארץ, רעות, יושרה ואומץ לב. אבא שלי קרא לי רעות כי זה מבחינתו אחד הערכים המרכזיים בקוד האתי של צה"ל, שאבא שלי היה כל כך גאה בו".

על התמונה האייקונת אמרה רעות: "הצילום של אבא שלי ליד הכותל והקרבות של כיבוש ירושלים ליוו אותנו לאורך כל השנים. אותי חיתן רב הכותל. אבא שלי התייחס לירושלים בקדושה, ואמר שירושלים היא עיר של כל העמים וכל הדתות". 

 

הפופולריים