ביהמ"ש: הפרסום של גדעון לוי - שקר

ביהמ"ש: הפרסום של גדעון לוי - שקר
בית המשפט התייחס לפרסום, לפיו: "הייתי כמה פעמים בחומש וראיתי את האנשים, וראיתי איך הם מתנהגים, וראיתי פלסטיני שאנשי חומש תלו אותו על עץ ושרפו לו את הרגליים". השופטים קבעו שלוי לא ראה את האירוע, אלא שוחח עם הנער, ומהראיות בתיק לא הוכח כי האירוע התרחש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון לוי
גדעון לוי צילום: שיר תורם, פלאש 90

בית המשפט השלום בבת ים קבע היום (ראשון) שעיתונאי הארץ וזוכה פרס סוקולוב גדעון לוי שיקר כשפרסם: "הייתי כמה פעמים בחומש וראיתי את האנשים, וראיתי איך הם מתנהגים, וראיתי פלסטיני שאנשי חומש תלו אותו על עץ ושרפו לו את הרגליים".

בית המשפט קבע כי התברר בדיעבד כי "בפועל לא ראה את האירוע, אלא אך שוחח עם הנער הפלסטיני. מהראיות בתיק לא הוכח כי האירוע התרחש. הנער לא הובא לעדות, מבלי שניתן טעם מספק לכך. הראיות שהוצגו בתיק אינן תומכות בגרסת הנתבע". עוד נכתב כי גדעון לוי לא הוכיח "אמת דיברתי" וכי גם לא עומדת לו הגנת תום הלב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בפסיקה נכתב עוד כי "לא פנה לקבל את תגובת מי מאנשי חומש ואף לא את תגובת צה"ל. בפרסום זה הנתבע לא ציין כי עסקינן בטענה של הנער או כי קיים חשד למעשה החמור, אלא אמר כי הוא ראה שכך היה. לאור זאת, הרי שלא מצאתי כי הנתבע זכאי לחסות תחת הגנת תום הלב".

התביעה עצמה נדחתה בגלל שלשון הרע של גדעון לוי לא יוחסה לאדם ספציפי: "הסיבה שבגינה מצאתי לדחות את התביעה היא שמצאתי כי עסקינן בטענות ללשון הרע נגד ציבור או חבר בני אדם שלא ניתן ליחסה לתובעים או לאדם אחר באופן ספציפי, וכי לא מצאתי שהצופה הסביר יסבור שהנתבע ייחס למי מהתובעים את הפרסומים".

 

הפופולריים