פרויקט ההסברה שמציג את הזוועות שעברו החטופים בעזרת AI

פרויקט ההסברה שמציג את הזוועות שעברו החטופים בעזרת AI
מטרת הפרויקט, שיוצא לדרך 9 חודשים לאחר 7 באוקטובר, היא לחשוף את העולם באופן ויזואלי לחוויות הקשות של החטופים בשבי חמאס • איתן יהלומי, בן 12, העיד במסגקרת הפרויקט: "כשהגעתי לעזה המון אזרחים הכו אותי. המחבלים הכריחו אותי לראות סרטוני זוועות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך עדות ה-AI של איתן יהולומי
מתוך עדות ה-AI של איתן יהולומי צילום: פרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת

תשעה חודשים לשבת השחורה, וברקע חידוש המשא ומתן לעסקת חטופים, פרויקט ההסברה בשיתוף שורדי השבי יצא היום (ראשון) לדרך - בעזרת טכנולוגיית AI. המטרה - לחשוף את העולם באופן ויזואלי לרגעים הקשים והמחרידים ביותר של החטופות והחטופים בשבי חמאס.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

(קרדיט: פרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת)

פרויקט 'Remember' נועד לזעזע את מנהיגי ואזרחי העולם ובכך ללחוץ לקידום עסקת חטופים. הפרויקט, שנוצר כולו בטכנולוגיית AI, מדמה בצורה ויזואלית ומוחשית את העדויות הקשות והמזעזעות של שורדות ושורדי השבי ששוחררו משבי החמאס ונוצר מתוך ההבנה שההסברה נחוצה מאי פעם – בעת התנעה מחודשת של שיחות המו"מ לשחרור החטופות והחטופים. 

העדויות בפרויקט Remember

אלה אליקים, בת 8, העידה: "כשהכניסו אותי לבית שם הוחזקתי, ראיתי נשק והתחלתי לבכות. פחדתי שהם הולכים להרוג אותנו. אחותי הגדולה שמרה עליי בשבי שאף אחד לא יפגע בי".

איתן יהלומי, בן 12, סיפר: "כשהגעתי לעזה המון אזרחים הכו אותי. המחבלים הכריחו אותי לראות סרטוני זוועות מ-7 באוקטובר - סרטונים שאף אחד לא אמור לראות. אם מישהו מהילדים החטופים בכה, המחבל כיוון לעברו אקדח וצרח עליו לשתוק".

 

(קרדיט לסרטונים: פרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת)

על פי הודעת יוצרי הפרויקט, לאורך תקופת המשא ומתן יפורסם מידי מספר ימים סרטון מזעזע נוסף, שנועד לזעוק את זעקת החטופים הנמקים במנהרות החמאס ואינם יכולים לזעוק. כמו כן, כלל הסרטונים שיפורסמו, ישמרו בארכיון מיוחד באתר אינטרנט שהוקם לטובת הפרויקט.

(קרדיט: פרויקט 'Remember', קבוצת רוזנבאום תקשורת)

יוצר הפרויקט עופר רוזנבאום, בעלים קבוצת רוזנבאום תקשורת, אמר: "הגענו לרגע האמת - הרגע שבו יוכרע גורלם של החטופות והחטופים הנמקים במנהרות החמאס. חיים או מוות. פרויקט 'Remember', שנעשה בשיתוף שורדות ושורדי השבי, מושק דווקא היום כדי להעביר מסר חד וברור לכל מנהגי העולם, כולל המנהיגים שלנו בישראל, מה המשמעות של קריסת המו"מ. אנחנו מודים לשורדות ושורדי השבי על התגייסותם למרות הקשיים כדי להשיב לישראל את אלו שנותרו מאחור."

 

הפופולריים