27 חודשי מאסר נגזרו על גבר שהורשע בקשר עם איש חמאס בעזה

27 חודשי מאסר נגזרו על גבר שהורשע בקשר עם איש חמאס בעזה
לחדר בעראני, תושב ענתאה החדשה בן 34, מיוחסות עבירות של מגע עם סוכן זר והעברת כספים למטרת טרור • שני אנשי דת מוסלמים מישראל ניסו להגיע לסוריה ולהצטרף לדאעש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: גטי אימג'ס

27 חודשי מאסר נגזרו היום (שני) על חדר בעראני, תושב ענתאה החדשה בן 34, שהורשע על פי הודאתו בקשר עם איש חמאס בעזה ובהעברת כספים בהתאם להוראותו. מיוחסות לו עבירות של מגע עם סוכן זר ואיסור פעולה ברכוש למטרת טרור.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בעראני הודה כי בהנחיית פעיל חמאס נסע לרמאללה, שם קיבל 16 אלף שקלים, ולאחר מכן בהכוונת הפעיל העביר 11 אלף שקלים באלעזריה. השופט מרדכי כדורי ציין בגזר הדין כי בעקבות מלחמת הטרור שפתח ארגון חמאס בשבעה באוקטובר, הוסר כל ספק בנוגע ליעודם של הכספים שברשותו. "מעשיו של הנאשם פגעו בערכים רמי מעלה הנוגעים לביטחון מדינת ישראל, ביטחון הציבור ושלום תושבי המדינה", כתב.

שני אנשי דת מוסלמים ניסו להצטרף לדאעש

בתוך כך, פרקליטות המדינה הגישה היום לבית המשפט השלום בחדרה כתבי אישום נגד האימאם עבד אלמהדי גבארין והאימאם נעים גבארין, תושבי ערערה, בגין ניסיון לחברות בארגון טרור וניסיון יציאה שלא כדין. על פי כתב האישום, השניים תכננו להצטרף לדאעש בסוריה כדי להילחם בשיעים.

עוד על פי כתב האישום, בין הנאשמים קיימת הכרות מוקדמת על רקע תפילה משותפת במסגד באום אל-פחם, בו משמש הנאשם עבדל מהדי כאימאם. במהלך חודש מאי 2024, תכננו הנאשמים לצאת לסוריה, דרך טורקיה, ולהצטרף שם לשורות דאעש, ליטול חלק בפעילותו ולהילחם בשורותיו, נגד מי שנתפס בעיניהם ככופר, כגון בני הזרם השיעי.

שני הנאשמים רכשו כרטיסי טיסה לאיסטנבול בטורקיה, הכוללים טיסת קישור דרך אתונה יוון, מבלי שהזמינו כרטיסי טיסה חזור וגם שכרו חדר במלון באיסטנבול. שני הנאשמים תכננו לנסוע לעיר גזיאנטפ שבדרום מזרח המדינה אשר סמוכה לגבול עם סוריה, ומשם לחצות את הגבול. ב-11 ביוני 2024, נעצרו הנאשמים בנמל התעופה בן גוריון, במהלך הבידוק הביטחוני.

הפופולריים