כאן רשת ב

"יש התנגדות": אירוע גאווה עירוני בראש העין בסכנת ביטול

"יש התנגדות": אירוע גאווה עירוני בראש העין בסכנת ביטול
חברי מועצה דתיים מפעילים לחץ על ראש עיריית ראש העין הקרנת סרט שעוסק בשנים הראשונות למצעד הגאווה בירושלים, במסגרת אירועי הגאווה בעיר • עיריית ראש העין: "אירועי הגאווה יתקיימו במידה ויירכשו מינימום כרטיסים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצעד הגאווה, דגל גאווה, להט"ב
צילום: הדר פרוש, פלאש 90

חברי מועצה דתיים מפעילים לחץ על ראש עיריית ראש העין, רז שגיא - לבטל הקרנת סרט שעוסק בשנים הראשונות למצעד הגאווה בירושלים, במסגרת אירועי הגאווה בעיר. כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית בנימיני וגואטה בכאן רשת ב. "זו עדיין לא החלטה סופית, אבל היו התנגדויות", אמרה מנהלת באגף התרבות של העירייה לכאן חדשות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

העירייה הזמינה הקרנה של הסרט "ירושלים גאה להציג", העוסק בשנים הראשונות של מצעד הגאווה בבירה וכן שיח עם הבמאי. ההקרנה אמורה להיערך באחד ממרכזי התרבות בעיר בתחילת חודש אוגוסט והאירוע אף שווק בפלטפורמות העירוניות.

אלא, שהאירוע לא עבר בשקט במסדרונות העירייה וחברי קואליציה דתיים מנסים למנוע את הקרנתו על ידי הפעלת לחצים כבדים על ראש העיר שגיא לבטלו. במאי הסרט, ניצן גלעדי, קיבל בשבועות האחרונים מסרים מהעירייה כי האירוע בסכנת ביטול.

אחת המנהלות באגף התרבות של העירייה הודתה בשיחה עם כאן חדשות כי מופעלים לחצים כבדים לבטל את האירוע: "זו עדיין לא החלטה סופית, אבל היו התנגדויות. בקואליציה יש גם דתיים וגם חילונים וכאשר יש התנגדות למשהו מסוים, אז צריך להתחשב בכל חברי המועצה".

בהמשך, ניסו בעירייה למצוא תירוצים אחרים והתנו את קיום האירוע במכירת כרטיסים מספקת. למרות שנותרו מספר שבועות עד האירוע עצמו, נמכרו כבר כמה עשרות כרטיסים - אך בעירייה עדיין לא מבטיחים שהוא יתקיים.

ברקע הדברים, המאבק על צביונה של העיר ומכתב ששלח בשבועות האחרונים סגן ראש העיר לשעבר של ראש העירייה הנוכחי - ובו הלין בין היתר על דגלי גאווה שנתלו בעיר: "המרחב הציבורי צריך להיות נקי מתעמולה. דגלי הבושה התועבה והחרפה נתלו ברחובה של העיר כהזדהות עם קומץ אנשים אומללים בעלי נטייה משוקצת ומטונפת. יש לתת להם תקציב לסייע להם בטיפול המרה פסיכולוגי".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "בראש העין מתגוררים אנשים מגוונים וקהילות בעלות השקפות ואמונות שונות. אנו מכבדים את כולם ומקפידים לשמור על כבודם. בניין העירייה הואר בצבעי הגאווה ודגלים נתלו בעיר, לציון חודש הגאווה הארצי והוסרו כמתוכנן היום בסיומו. בנוסף, מתוכננים להתקיים שני אירועי אומנות לציון חודש הגאווה והם יתקיימו במידה ויירכשו מינימום כרטיסים לקיום האירועים".

הפופולריים