כאן רשת ב

הורים לשלושה נהרגו ממטח בגולן: "נראה שהמדינה מקבלת את המשוואה"

הורים ל-3 נהרגו ממטח בגולן: "המדינה מקבלת את המשוואה"
ראש המועצה האזורית גולן אורי קלנר אמר בריאיון: "המצב שיורים פה פעם אחר פעם צריך להיות מוכרע על ידי הממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המטח לגולן
המטח לגולן צילום: שימוש לפי סעיף 27 א'; דיוויד רוזנברג, כבאות והצלה צפון

נועה וניר ברנס מקיבוץ אורטל, הורים לשלושה, הם ההרוגים מהמטח של חיזבאללה אתמול לרמת הגולן. "זו מציאות שהתרענו עליה כבר הרבה זמן, יש פה משוואה שאנחנו כאילו בשוויון נפש מקבלים אותה", אמר היום ראש המועצה האזורית גולן, אורי קלנר, בריאיון לכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון המלא עם ראש המועצה אזורית גולן בכאן רשת ב

 

קלנר המשיך, "אנחנו מחזיקים עבור ישראל את הגבול והצבא צריך להגן עלינו, לא נהיה עוטף של שום דבר. אני לא מוכן לחיות במגרש משחקים של חיזבאללה, אני חושב שצריך לתקוף.

"ראינו ב-7 באוקטובר שאם אין אזרחים על הגבול אז אין שכבת הגנה לירושלים ותל אביב. הצבא נלחם בחזית והתושבים נדרשים להמשיך בשגרת החיים שלהם כדי לנצח", הוסיף קלנר.

"גם בבוקר הקשה הזה לא ניתן ולו לרגע את תחושת הניצחון לאויב, שניכנע או נישבר. תושבי הגולן בבתיהם, יש פה חוסן קהילתי גבוה והבנה שזאת המשימה הלאומית שלנו", סיכם ראש המועצה.

הגבר והאישה תושבי הצפון, נהרגו סמוך לצומת נפח, כתוצאה מפגיעה ישירה במטח רקטות ששוגר אתמול לעבר הגולן בשעות אחר הצהריים. הזוג נפגע במהלך נסיעה ברכבם, שעל באש ונשרף כליל. השניים חולצו במצב אנוש, אך בהמשך נקבע מותם.

חיזבאללה טען כי ירה מטח של עשרות רקטות לעבר בסיס נפח בתגובה לחיסול של איש ארגון הטרור, יאסר קרנבש, ברכב שבו נסע בכביש דמשק-ביירות. קרנבש היה מקורב לנסראללה ושימש שומר ראש שלו. תפקידו העכשווי היה ביחידה האחראית על העברות נשק מסוריה ללבנון. 

הפופולריים