בן גביר דורש מהרב בני לאו פיצוי של 100 אלף שקל: השווה את עוצמה יהודית לנאצים

בן גביר: הרב לאו השווה אותנו לנאצים
לטענת מועמד עוצמה יהודית, הרב אמר בבית כנסת בירושלים: "הצבעה לבית היהודי זו הצבעה לגזענות ונאציזם" - ודורש ממנו התנצלות ופיצוי של מאה אלף שקלים. לאו: לא אמרתי שהמפלגה נאצית - אלא גזענית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

עורך הדין איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית ומועמדה לכנסת, שיגר אמש (שבת) מכתב התראה לפני נקיטת הליכים בשם מפלגתו לרב בני לאו, מהרבנים הליברלים בציונות הדתית. זאת, בטענה כי הרב לאו השווה את המפלגה לנאצים. בעוצמה יהודית דורשים התנצלות מהרב וכן פיצוי בסך מאה אלף שקלים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במכתב ציין בן גביר כי בבית הכנסת רמב"ן בירושלים, שבו הרב לאו משמש כרב קהילה, אמר האחרון את הדברים הבאים: "הצבעה לבית היהודי זו הצבעה לגזענות ונאציזם. אני מתכוון לצאת למלחמה. אם יש למישהו כאן בעיה אם זה, אעזוב את תפקידי מיד". הדברים צוטטו אתמול בעיתון ג'רוזלם פוסט.

"בדברים אותם פרסמת יש משום לשון הרע מובהק ועלבון חמור כלפי החתום מטה ומרשיו", כתב בן גביר. "השוואתם של יהודים הנאמנים למדינת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל, לנאצים, היא חציית קו אדום. הנאצים עסקו בניסיון להשמיד את יהודי העולם כולו בשל היותם יהודים ותו לא, בניצוחה של תורת הגזע. 'עוצמה יהודית' היא תנועה ממלכתית, הפועלת לקידום האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל ועם ישראל וההשוואה היא פסולה לחלוטין".

את תגובתו של הרב לאו לא ניתן היה להשיג, אולם בפוסט שפירסם לפנות בוקר בפייסבוק הכחיש כי אמר שעוצמה יהודית – נאצית. "לא אמרתי בדרשה שהמפלגה היא נאצית. כן אמרתי שהיא גזענית וחוקיה דומים לחוקי נירנברג של התנועה הנאצית. ביקשתי ועודני מבקש להרעיד את ידי חבריי לציונות הדתית שבהצבעה עבור מפלגת הבית היהודי יהיו הם המכניסים את תורת הגזע לשערי בית המחוקקים".

הפופולריים