מה המעמד של חוק יסוד וגם סוד הקסם של מוכרי החלומות | עוד יום

מה המעמד של חוק יסוד ומה מוכרים לנו | עוד יום
עד כמה אנחנו מכורים להרגלים מגונים או התמכרות שהיינו רוצים להיפטר ממנה? • כדי להכשיר את מינוי של דרעי, יהיה חוק יסוד? • ואיך המשטרה נלחמת בעבריינים כבדים? • האזינו להסכת האקטואליה של כאן חדשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת עוד יום - ממשלה VS בג"ץ
צילום: הסכת עוד יום - ממשלה VS בג"ץ

סוד הקסם של מוכרי החלומות

חברים, חברות, רגע של כנות. יד על הלב - למי מאיתנו אין איזה הרגל מגונה, התמכרות שהיה רוצה להיפטר ממנה, אבל כמה שלא מנסה, זה לא מצליח? עישון, התמכרות למתוקים, אפילו סמים! אז יש לי בשבילכם את הפתרון המושלם. אתם נכנסים לתוך חדר מיוחד, וצופים במשך 90 דקות, שעה וחצי בלבד, בחיזיון אורקולי. שזה למעשה סרט מיוחד. ו…זהו. יוצאים משם - חופשיים מכל תלות. ועם כמה אלפי שקלים פחות בכיס. סיכויי ההצלחה עולים על 90%! נשמע חלום לא? אז תתעוררו על עצמכם.

המעמד של חוקי היסוד

חוק דרעי השני, פסקת התגברות ועוד כל מיני מושגים שמככבים בכותרות ובחיינו לאחרונה קשורים כולם למושג אחד בסיסי. יסודי. חוקי היסוד - מה שאמור להיות החוקה הישראלית, שבישראל כמו בישראל לקחה במקום כמה חודשים 70 ומשהו שנה - ועדיין לא מוכנה. גם הסיבה לכך היא הכי ישראלית שיש: חוסר הסכמה.

איך מפילים משפחת פשע

28 מכוניות יוקרה ומיליון וחצי שקלים במזומן הם רק חלק מהשלל שמצאה המשטרה בפשיטה על משפחת הפשע אבו לטיף, שהפכה לאימת הצפון. יואב קרקובסקי שוחח עם כתבת הפלילים אורלי אלקלעי ועם תנ"צ בדימוס בני אבליה, ושמע מהם על המלחמה נגד העבריינים הכבדים.

המס על "שמחת החיים"

המס על השתייה המתוקה לא יורד מהכותרות ולמרות ביטולו הצפוי הוא מאתגר את החברה החרדית. חן ביאר שוחח עם כתבת הכלכלה של כאן חדשות גילי מלניצקי על המרוויחים והמפסידים מהמס על הסוכר, ועם הפרשן לענייני דת ומדינה יאיר איטנגר שמסביר למה שתייה מתוקה כל-כך חשובה לחרדים.

בלון סיני בשמי אמריקה

בסוף השבוע האחרון כל העולם עקב אחרי בלון. בלון סיני. ימים שלמים הוא ריחף בשמיים, טס לו מעל האוקיינוס השקט, טייל קצת בקנדה עד שהוא הגיע למחוז השלו קסקייד במונטנה. במקרה, או שלא, במחוז הזה בדיוק ממוקם בסיס טילים גרעיניים של ארצות הברית.

אקדח לכל אזרח

הממשלה מקדמת מדיניות של הקלה בחלוקת רישיונות לשאת כלי נשק מתוך תפיסה שיותר אזרחים חמושים בשטח יוכלו להגיב מהר ולסכל פיגועים. מצד שני, יש מי שטוען שריבוי כלי נשק עשוי להגביר את האלימות ברחובות ובבתים. דניאל אופיר משוחח על המשוואה הזאת עם עו"ד עומר בללי, מומחה למשפט פלילי, ועו"ד גלי עציון, מנהלת ייעוץ וחקיקה בנעמת, ומגלה שכנראה אין לה פתרון פשוט.

הפופולריים