השבוע שבו נחצה קו: השאלה על הפנסיה שהקפיצה את שאול

השאלה על הפנסיה שהקפיצה את שאול
כששר החוץ מציע להתערב בהחלטות בנק ישראל ורה"מ ממנה מקורב לאחד התפקידים הרגישים בכלכלה - מה הפלא שאנשים מתחילים לשאול את שאול דברים שלא קורים במדינה נורמלית?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאולוג 23.02.23
צילום: שאולוג 23.02.23

השבוע עברנו איזושהי נקודה מאוד לא בריאה ואני מאוד מקווה שנוכל לחזור לאחור. השבוע יותר מדי אנשים גם חברים וגם אנשים שאני לא מכיר שאלו אותי, תגיד, אולי כדאי למשוך את הפנסיה? שזה צעד לא נורמלי כי אנשים ישלמו 35% קנס על הדבר הזה. זו שאלה לא נורמלית שאם יותר מדי אנשים שואלים אותה זה סימן שהגענו לסביבה לא בריאה.

אם ראש ועדת כספים מתעלם מהיועצים המקצועיים וראש ממשלה שרוצה למנות מקורב פוליטי לאחד התפקידים הרגישים ביותר במדינה - מה הפלא שהשווקים קצת מאבדים את האמון בכלכלה הישראלית והשקל מתנדנד?

אם נתניהו רוצה להעביר את הרפורמה המשפטית שלו יש דרכים לעשות את זה, תראה לעולם שאנחנו משק מתוקן שאנחנו מדינה דמוקרטית שמקיימים פה דיונים לא רק למראית עין ואז בסוף מצביעים הפוך. תראה שנותנים מענה להתנגדויות וחושבים על הדברים ולוקחים את הזמן אחרת, אחרי שהעולם יאבד את האמון בכלכלה הישראלית גם הישראלים עצמם יאבדו את האמון בכלכלה הישראלית.

זה התחיל במיליונרים שמבחינתם להעביר את הכסף לחו"ל זה עניין של לחיצת כפתור וזה נגמר בישראלים שתוהים מה לעשות עם הפנסיה שלהם רק שלא נגיע לנקודה שבה הם אשכרה ימשכו את הפנסיה שלהם מה שלדעתי הוא טעות מוחלטת ויעשו לעצמם נזק בלתי הפיך.

הפופולריים