לוין סיבך את נתניהו במגה פיגוע, זה שרה"מ עוד לא דיבר עם הציבור - אובדן דרך

לוין סיבך את נתניהו במגה פיגוע
נראה כאילו פיטוריו של גלנט נתנו את האות ועשרות אלפי אזרחים יצאו לרחובות. לוין גרם לכאוס - נתניהו צריך לפטר אותו ולא לחשוש מהתפטרותו. כרגע אין מי שמנהל את המדינה | פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה באיילון
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נראה כאילו פיטוריו של גלנט מתפקיד שר הביטחון לאחר שהעז לקרוא לעצירת החקיקה של הרפורמה המשפטית נתנה את האות ועשרות אלפים מילאו את המחאות ברחובות. את שר המשפטים יריב לוין שום דבר לא מעניין והוא מהר מאוד איים בעזיבת התפקיד אם החקיקה תיעצר.

לוין סיבך את נתניהו בפיגוע המתגלגל שאנחנו רואים מול העיניים, ובסוף נתניהו הוא זה שחושש מלוין במקום שזה יהיה הפוך. ראש הממשלה חושש שאם יעצור את החקיקה לוין יתפטר. לוין הוא זה שאמור לחשוש ולהגיד - 'מה עשיתי? סיבכתי את נתניהו ואת מדינת ישראל בכאוס, במגה פיגוע. נתניהו אמור לפטר את לוין הלילה, לא לחשוש שלוין יתפטר.

בליכוד אפשר לראות את ירידת הדורות. נתניהו נשען על המנוע הפוליטי שנקרא לוין. בעבר היה לו גם את זאב אלקין שחצה את הכביש בגלל התנהלות נתניהו וכינה אותו חצר ביזנטית. דוד ביטן גם היה מנוע פוליטי והוא היום אחד האופוזיציונרים מבית.

פיטורי גלנט – והמחאה | סיקור מיוחד

> לילה של כאוס מחאות ענק ברחבי הארץ
> לצד המחאות – החקיקה לא עוצרת
> צעד קיצוני: המסר לראשי מערכת הביטחון
> "נתניהו נגד כולם": העולם מגיב לפיטורים
> משרד החוץ האמריקני נגד יאיר נתניהו

מנקודת מבט אחרת - נתניהו לא יכול להרשות לעצמו לאבד את לוין כי לא יהיה לו מי שינהל את הקואליציה, הממשלה והליכוד, הוא תלוי בו. אנחנו רואים קרע פנימי, כאוס מאוד גדול וזה שראש הממשלה במשך שש שעות מאז פיטורי גלנט לא מדבר עם הציבור - זה אובדן דרך. אין כרגע מי שמנהל את המדינה.

סיפורה של מחאה

הפופולריים