הזוי שהאופוזיציה היא זו שיוצאת לציבור בעת הרגישה הזו | גילי כהן

הזוי שהאופוזיציה היא שיוצאת לציבור בעת הזו
שר הביטחון לשעבר החליט לשאת הצהרה, אך מי שצריך לדבר לציבור הם רה"מ נתניהו ושר הביטחון גלנט | דעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו, גנץ ונתניהו
צילום: -

הזוי שהאופוזיציה לממשלה יוצאת לציבור הישראלי בעת הרגישה הזו. מי שצריך לצאת לציבור הם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט. זו לא תהיה ישיבת קבינט מדיני-ביטחוני ראשונה שייצא ממנה סרטון, אם נתניהו חושב שזה מספיק חשוב אולי יעשה את זה בהמשך.

קרה דבר חריג מאוד ביממה האחרונה. ירי רקטות בערב פסח ובחג עצמו, שהכניס רבבות של ישראלים למקלטים, החרדה בישראל כל כך משמעותית שאפשר היה להפיץ מסר מרגיע.

נקודה נוספת היא שיש פה אמירה פוליטית. כאשר שר הביטחון לשעבר בני גנץ אומר שהקבינט לא יכול להישען על מדליפנים ועל גורמים קיצוניים - על מי הוא יישען? אנחנו נמצאים במצב מורכב פוליטית ששר הביטחון נמצא בסימן שאלה, וגנץ והאופוזיציה מנסים להגיע לפשרה בנושא הרפורמה המשפטית.

עם ההצהרה, גנץ עושה בחירה פוליטית נכונה וממשיך במיצובו כמבוגר האחראי, בטח בעת הזו. שמענו גם מיו"ר האופוזיציה יאיר לפיד גיבוי מלא לכל החלטה שתקבל הממשלה. ראוי שגם הממשלה תדבר לציבור בישראל.

בהצהרתו אמר גנץ: "מי שאחראי לירי לצפון זה לא רק חמאס וחיזבאללה, אלא זו גם לבנון והיא תישא באחריות כמו גם חמאס בעזה. אני קובע שאנחנו לא רק הכי חזקים באזור, אלא גם הכי מוכנים, יש לנו בנק מטרות חסר תקדים. אנחנו יודעים לתת מענה לטרור גם מלבנון, גם מעזה וגם מיהודה ושומרון. ניתן גיבוי מלא מהאופוזיציה לכל פעולה אחראית ונחושה"

"ביצענו תרגילים נרחבים, קידמנו את מיגון הצפון והשלמנו את המכשול בדרום. רכשנו חימושים ואמצעים שיאפשרו לנו אורך נשימה. צה"ל מאומן ומוכן, אנחנו מוכנים", אמר גנץ.

הפופולריים