בין האג לחומש

בין האג לחומש
העולם מגנה את עליית בן גביר להר הבית, התיק בביה"ד הבינ"ל לצדק מתקדם עוד שלב ובמקביל, ירושלים מצהירה על הרחבת האחיזה הישראלית ביו"ש ועל החלשת ביהמ"ש העליון. איך כל אלה משפיעים זה על זה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת - עוד יום - חומש
צילום: צרוב

הצונאמי המדיני היה ביטוי של אהוד ברק שהיה אמור לבטא שיטפון מדיני שיפגע אנושות במדינת ישראל ויהפוך אותה ל"מדינת אפרטהייד", מה שלא ממש לא קרה. עכשיו נשמעים דיבורים דומים נוכח הקמת הממשלה הימנית ביותר שהייתה כאן. אלה איומים או תחזיות?

האזינו להסכת "עוד יום"

אם קוראים את ההסכמים הקואליציוניים, אם בוחנים את הודעת שר הביטחון גלנט והשר סמוטריץ' על שינוי הכיוון לגבי הישיבה בחומש, ואחרי עליית השר לבטחון לאומי בן גביר להר הבית – נראה שקל זה לא יהיה.

העצרת הכללית של האו"ם כבר העבירה לבית הדין הבין-לאומי לצדק בהאג את סוגיית החזקת השטחים בידי ישראל כדי לגבש חוות דעת. מועצת הבטחון צפויה לדון במה שנטען כי הוא "שינוי הסטטוס קוו בהר הבית" מצד הממשלה החדשה בישראל. השגריר באו"ם לשעבר יהודה לנקרי, וגם פרופסור עמיחי כהן, מומחה למשפט בין-לאומי מהקריה האקדמית אונו והמכון הישראלי לדמוקרטיה, מנסים לענות על השאלה - האם ישראל לקראת עימות מדיני בזירה הבין-לאומית?

הפופולריים