מי תיקח את גביע העולם? אוהדים מול תחזיות

מי תיקח את גביע העולם? אוהדים מול תחזיות
יותר מ-40% העלו את ארגנטינה לגמר, ושם חזו שתנצח. כרבע מהמשתתפים העניקו את הגביע, לאחר טורניר מפרך, לצרפת | המדד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לאו מסי
צילום: גטי אימג'ס

כמה מאות משיבים ראשונים (גם משיבות, אבל הרבה פחות) כבר שיחקו את כל טורניר גביע העולם בכדורגל באתר המדד. כרגע, ואנחנו רק בתחילת הדרך, תחזית המשחקים שלהם נוטה חזק לכיוון ארגנטינה. יותר מ-40% מהמשחקים העלו את ארגנטינה לגמר, ושם חזו שתנצח. כרבע מהמשתתפים עד כה העניקו את הגביע, לאחר טורניר מפרך, לצרפת.

בעד או נגד ביטול המס על משקאות ממותקים? בואו לדרג את ההבטחות הכלכליות של הממשלה החדשה

האם זו התחזית שלהם או משאלת הלב שלהם? אנחנו יודעים ממשחקי תחזית קודמים – לדוגמה, תחזית הבחירות שהסתיימה זה עתה – שלאהדה פוליטית יש השפעה על התחזית. כלומר, תומכי ליכוד חזו יותר מנדטים לליכוד, בממוצע, לעומת תומכי יש עתיד, וגם להפך. האם זה המצב גם בכדורגל? האם אוהדי צרפת יחזו שצרפת תנצח, ואוהדי פורטוגל שפורטוגל תנצח? בדקנו. כלומר, לקחנו את כל מי שהשתתפו עד כה, בדקנו מי הנבחרת שהם אוהדים, ובדקנו מי הנבחרת שהם סבורים שתזכה בגביע העולם. כלומר, אם אני (שמואל) אוהד את ארגנטינה (ברור!), אבל חושב שצרפת תנצח (אלה החיים), במקרה שלי אין התאמה בין אהדה לבין תחזית. אבל אם אתה (נניח שקוראים לך איציק) גם אוהד ברזיל וגם חושב שתנצח (באמת? יש לה מספיק אופי לזה?) אז במקרה שלך יש התאמה.


מהבדיקה הזאת, שערך נח סלפקוב, עשינו טבלה ארוכה. טור אחד למי שאוהדים, טור אחד למי שחוזים. יש כמובן המון אפשרויות, כי יש אנשים (כמו נח עצמו) שאוהדים נבחרות מוזרות כמו קנדה (נסלח לנח – הוא נולד וגדל בקנדה), אבל כמובן מבינים שקנדה כנראה איננה מועמדת ריאלית לזכייה בגביע העולם (תארו לכם!). ויש אוהדים של יפן, של אורגוואי, של דנמרק, של הולנד. כל אחד והסיבות שלו, כל אחד והאהדה הישנה שלו. ניתן דוגמה: כחצי אחוז מכלל המשיבים אמרו שהם אוהדים את הולנד, ושאנגליה תזכה בגביע. יש עוד חצי אחוז שאוהדים את הולנד, אבל חושבים שצרפת תזכה בגביע. יש עשירית אחוז, שאוהדים את הולנד וחושבים שבלגיה תזכה בגביע. וכן הלאה, הרבה קבוצות, הרבה מאוד אפשרויות. עד כה – 137 קומבינציות אפשריות.

רוב הקומבינציות זניחות מבחינת האחוזים שהן מקבלות. לכן, לקחנו רק את עשר הראשונות, אלא שיש להן הכי הרבה הופעות, וצירפנו לטבלה. שימו לב, שתי הקומבינציות הכי נפוצות הן דווקא קומבינציות שיש בהן התאמה בין אהדה לתחזית. 13% אוהדים את ארגנטינה וגם חוזים שתנצח. 7% אוהדים את ברזיל וגם חוזים שתנצח. מצד אחד, זה אומר שיש לארגנטינה לא מעט אוהדים שמאמינים בה. מצד שני, כבר אמרנו שבערך 40% נותנים לארגנטינה את גביע העולם. כלומר, יש הרבה מאוד משתתפים שלא אוהדים את ארגנטינה, ובכל זאת נותנים לה את גביע העולם (זה כולל כמובן גם שיעור מסוים של משתתפים שלא אוהדים אף נבחרת).

הבתים ולוח המשחקים של כל משחקי מונדיאל 2022

כמה משתתפים מרגישים כמוני, כלומר אוהדים את ארגנטינה (כדי לראות את ליאו מסי מניף את גביע העולם) אבל חושבים שצרפת תשבור למסי את הלב? לא הרבה: 2.5% מהמשתתפים עד כה. זה כמובן עוד יכול להשתנות, כשיבואו עוד משתתפים (ומשתתפות) וישחקו איתנו. הנה, בזה נסיים: בואו לשחק איתנו. באתר המדד ובאתר כאן חדשות אפשר למצוא את המשחק, את התחזית המלאה לשלב המוקדם (כלומר, מי יעלו מכל בית לשמינית הגמר) ועוד דברים מעניינים. ובמהלך הטורניר נציג תחזיות, פילוחים והפתעות מתוך מאגר הנתונים שלנו, בחדשות הלילה של כאן 11 עם עקיבא נוביק.

אז בואו לשחק, בואו לצפות בעקיבא, בואו לעיין בנתונים באתר. חגיגת גביע העולם אוטוטו מתחילה. זמן טוב להתחבר.

הפופולריים