בוחרים שלא לבחור | עוד יום

בוחרים שלא לבחור | עוד יום
מי הם אותם שני מיליון ישראלים שמתכוונים לוותר על זכותם הדמוקרטית להשפיע ולהצביע בבחירות לכנסת? דניאל אופיר מארח את יערה שפירא על הפרויקט המיוחד שלה עם הסוקר דודי חסיד בכאן 11 ובדיגיטל, ואת העיתונאית אימאן קאסם סלימאן ורון גרליץ, מנכ"ל מרכז אקורד, על הבוחר הערבי, שיש בידיו להכריע את הבחירות – אם רק ייצא להצביע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום - הסכת - לא מצביעים
צילום: עוד יום - הסכת - לא מצביעים

לצד הקמפיינים של המפלגות השונות שמציפות את הרשת, יש קמפיין אחד שקורא לציבור פשוט ללכת להצביע. כי זה לא מובן מאליו. אחרי ארבע מערכות בחירות רצופות, שלא הצליחו להביא ליציבות פוליטית, יש לא מעט שכבר התייאשו. לא בא להם לעשות את המאמץ הקטן, באמת קטן, להקדיש רבע שעה מיום החופש שקיבלו וללכת להשמיע את קולם. 

בוחרים שלא לבחור | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

הפעם בהסכת "עוד יום", דניאל אופיר יארח את יערה שפירא, אימאן קאסם סולימאן ומנכ"ל מרכז אקורד רון גרליץ, כדי להבין מדוע מצביעים כל כך מעט במגזר הערבי, והאם יש משהו שבכל זאת יכול להוציא אותם מהבית? 

לא מדובר במספרים קטנים. כשמערכת הבחירות כל כך צמודה, תיקו בין הגושים, כל שינוי הכי קטן בדפוסי ההצבעה יכול להכריע לכאן או לכאן. הקול הערבי למשל. הערכות שונות מדברות על כך ששיעור ההצבעה הצפוי במגזר עומד סביב 45%. זה נמוך. זה מביא לכך שכרגע בסקרים יש רק 8 מנדטים של מפלגות ערביות בכנסת הבאה. זה לעומת עשרה או אפילו מחמישה עשר מנדטים בימי השיא שלהם. ולכן המפלגות הערביות ולא רק הם מנהלים בימים אלה קרב בלימה של ממש בניסיון להוציא את הבוחר הערבי מהאדישות ומהבית.

הפופולריים