הבטיחה וקיימה: נועה קירל סיפקה ערב בלתי נשכח בפארק הירקון

נועה קירל סיפקה ערב בלתי נשכח בפארק הירקון
המבקרים שזלזלו בזמרת הצעירה לפני שבע שנים בדיוק - יכולים לאכול היום את הכובע • 23 שירים בשעה ו-40 דקות, בליווי 30 רקדנים והכול - בלי פלייבק, קשה למצוא בתוכניות הריאליטי של היום • ועם שואו כזה, נותר רק לדמיין מה קירל תביא איתה לאירוויזיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה קירל בפארק הירקון, 24.08.22
צילום: צילום: עומרי סילבר

באוגוסט 2015, לפני שבע שנים בדיוק, עלתה נועה קירל לכותרות כששחררה את הסינגל "קילר". הקליפ שנחשב אז יוצא דופן, יש שיאמרו פרובוקטיבי עשה קצת יותר מלהרים כמה גבות. תלמידת בית הספר שהייתה אז בת 14, ודאי לא דמיינה ששבע שנים מאוחר יותר תחזור על השורה "סלפי עם קהל של משתוללים" על הבמה הגדולה ביותר בישראל מול 33 אלף צופים.

ואכן, נועה קירל הוכיחה אמש (רביעי) שבישראל 2022 אין עוד זמרת בסדר גודל כמו שלה. הזמרת הישראלית הראשונה שקיימה מופע משלה בפארק הירקון וגם הצעירה ביותר לעשות זאת, לא נרתעה מ"החום של ישראל" ועמדה ברף הציפיות הגבוה שהציבו המבקרים.

23 שירים, ארבעה אאוטפיטים, כוריאוגרפיה שלא הייתה מביישת כוכבות כמו דואה-ליפה או אריאנה גראנדה - והכול בלייב, בלי פלייבק. what you see is what you get, כמו שאומרים מעבר לים. ולשם אין ספק, קירל וההפקה שלה כיוונו. מלווה בלהקה של כ-30 רקדניות ורקדנים, נגנים, וידיאו-ארט מרשים ושורה של אמנים שבאו לעשות כבוד. וקירל באה מוכנה.

אז מה היה שם? רשימה חלקית, כן? את המופע פתחה קירל ב-21:00 עם "פאוץ'", משם היא המשיכה ל-"קילר", עברה ל-"Drum" וממנו ל-"טיקיטאס" בו הצטרף אליה סטפן לגר. והוא לא היה היחיד. גם אושר כהן היה שם לבצע איתה את "רעשים", די ג'יי איתי גאלו העלה אותה לבמה כשביצעה את "פעמון", שחר סאול עלה לבמה והצטרף אליה בביצוע של "מיליון דולר" ואפילו אילן פלד היה שם כדי לחתום איתה את ההופעה בביצוע של "טרילילי טרללה".

פארק הירקון בזמן ההופעה של קירל, אמש (צילום: עומרי סילבר)

ולא רק הם. אם לא הספיק לצופים הניחוח הפופי בשילוב הלהיטים ששחררה נועה במסגרת החוזה עם חברת התקליטים "אטלנטיק רקורדס", אל הבמה עלתה הזמרת האמריקנית "גייל". צעירה מקירל בשלוש שנים, גייל פרצה לתודעה בשנה שעברה עם הלהיט ABCDEFU. השתיים ביצעו אותו יחד על הבמה בפארק, ובהמשך גם את Thought About That של קירל.

אז מה ניקח איתנו אנחנו, כתבי התרבות, מהלילה הזה? ראשית, אין כמו קצת חדשות טובות. המראה של גבעת המופעים בפארק הירקון מלאה עד אפס מקום במשך שעה ו-40 דקות, אחרי שנתיים של קורונה, שלושה שבועות אחרי מבצע צבאי - בפירוש אינו מובן מאליו. על אחת כמה וכמה כשהאמן שלשמו התכנסו עשרות אלפים מבלים הוא בן המקום, תוצרת הארץ, ולא זמר או להקה מאירופה או ארצות הברית (בלי להעליב אף אחד, כן?).

קירל על הבמה הגדולה בישראל, הלילה (צילום: עומרי סילבר)

ובכלל, בימים בהם חלק גדול מהדור הצעיר של האמנים שאנו מאזינים להם, הם ברובם בוגרי תוכניות ריאליטי, נועה קירל היא תופעה נדירה בתעשיית המוזיקה המקומית. רגע לפני שביצעה אתמול את אחד משיריה הראשונים "יש בי אהבה", קירל הזכירה גם את מי שלא האמינו בה בתחילת הדרך ונתנה גם לכמה דמעות לזלוג מאחורי המיקרופון. לשבור את החזות המלוטשת.

תשעה חודשים נותרו עד לאירוויזיון 2023 בבריטניה. קירל הציבה לעצמה רף גבוה במיוחד, ולנו נותר רק לדמיין מה היא מתכננת לבמה הגדולה בעולם.

הפופולריים