איך עליית הריבית תשפיע על החיים שלנו?

איך עליית הריבית תשפיע על החיים שלנו?
למה בנק ישראל מעלה שוב את הריבית ואיך זה קשור לאינפלציה שמשתוללת? עמיחי שטיין שוחח עם ליאל קייזר, כתבת הכלכלה של כאן חדשות ומגישת התוכנית משחקי הכיס | האזינו להסכת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת - עוד יום - עליית הריבית
צילום:

למה בנק ישראל מעלה שוב את הריבית ואיך זה קשור לאינפלציה שמשתוללת? עמיחי שטיין שוחח עם ליאל קייזר, כתבת הכלכלה של כאן חדשות ומגישת התוכנית משחקי הכיס, וביחד הם ניסו להבין איך עליית הריבית תשפיע על החיים שלנו.

האזינו לפרק החדש בהסכת עוד יום

בנק ישראל העלה ביום שני את הריבית ב-0.75% והיא תעמוד על 2%. מדובר בהעלאת ריבית רביעית במספר מאז אפריל ובעלייה הגדולה ביותר מזה 20 שנה.  ההחלטה להעלות את הריבית פעם נוספת התקבלה נוכח הזינוק במדד המחירים לצרכן בחודש שעבר, שהביא את האינפלציה בישראל ל-5.2%, ונתוני הצמיחה הגבוהים ברבעון השני שהצביעו על כך שהעלאות הריבית הקודמות לא גרמו עד כה להאטה.

נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, התייחס לעלייה החדה בריבית שאותה קבע על 2%. "הכאב היום נועד למנוע כאב הרבה יותר גדול בעתיד", אמר ירון בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11 והסביר כי התהליך של הורדת האינפלציה באמצעות העלאת הריבית לוקח זמן. 

פרופסור ירון ציין כי האינפלציה בישראל היא מהנמוכות בעולם ואמר כי קצב העלאת הריבית בעתיד יהיה תלוי בירידה באינפלציה. "המלחמה בין רוסיה לאוקראינה הוסיפה שמן למדורת האינפלציה העולמית וזה גם חילחל לישראל", הוסיף הנגיד.

הפופולריים