פשוט לא אכפת להם: שיחת הטלפון שלא קיבלתם מהבנק

פשוט לא אכפת להם: השיחה שלא קיבלתם מהבנק
עליית הריבית של בנק ישראל ייקרה לא רק את החזרי המשכנתה, אלא גם את המינוס. כן כן, אתם משלמים עכשיו יותר על החריגות שלכם. השירות שאתם צורכים מהבנק התייקר, והוא לא טרח להודיע לכם. ככה זה שאין פה תחרות, ולבנקים לא באמת אכפת מאיתנו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טור שאול, 24.7.22
צילום: טור שאול, 24.7.22

אתם במינוס? כי אם כן, אתם משלמים עליו עכשיו יותר. כמו שאם יש לכם משכנתה, ההחזר החודשי שלה עלה. לא כי פשוט הריבית של בנק ישראל עלתה, ואז עלתה עוד קצת, והיא צפויה להמשיך לעלות בשנה הקרובה. הבנק שלכם הודיע לכם שהמינוס שלכם התייקר ושאתם משלמים עכשיו כל חודש כמה שזה לא יהיה? לא? למה לא?

למה הבנקים לא מודיעים לנו? מה, זה לא אלמנטרי לעדכן את הלקוחות שהשירות שהם נותנים להם עכשיו עולה יותר? תחשבו שאתם משלמים 100 שקלים לחברת האינטרנט שלכם ואז היא מעלה את המחיר. היא חייבת להודיע לכם. למה הבנקים לא עושים את זה? הם לא מודיעים לנו כי ענף הבנקאות בישראל הוא לא תחרותי מספיק. יש שני בנקים גדולים, פועלים ולאומי, שלוקחים את רוב השוק ביחד. היתר מתחרים על פירורים, ופשוט לא אכפת להם מספיק מהלקוחות שלהם.

היום, בעידן הדיגיטלי, זה הרבה יותר קל ופשוט לשלוח פושים לאנשים: "הי, המינוס שלכם התייקר, נסו לחשוב איך אתם מתנהלים עם זה". אבל לא, כל מה שמציעים לכם בדיגיטל זה עוד אפשרויות לקחת עוד הלוואות, הלוואות מתוך שינה, רק תלחצו פה. למה זה ככה?

בקיצור, אם אתם במינוס ואתם רוצים לדעת כמה יותר אתם משלמים עליו, אין לכם ברירה אלא ליצור קשר עם הבנק בעצמכם ולשאול כמה אני משלם עכשיו על המינוס שלי - גם באחוזים וגם בשקלים. ואם זה נשמע לכם יותר מדי, תתמקחו. ואם הבנק לא יורד, לכו לבנק אחר וקחו הצעת מחיר.

ומה שבאמת רציתי להגיד בסרטון הזה הוא שבנק ישראל, הרגולטור, צריך להתעורר. התחרות בעולם הבנקאות לא מספיקה, ולכן הוא חייב להתערב. כי אם יש פה כמה בנקים גדולים שלא לוקחים מספיק ברצינות את הלקוחות שלהם, אז שיבוא הרגולטור ויכריח אותם.

הפופולריים