הפוליטיקה הגיעה לתחתית החבית, וזה קרה מול המצלמות

הפוליטיקה הגיעה לתחתית החבית עם חוק המטרו
הכנסת עומדת לפני פיזור. והסיכוי להעברת חוק המטרו, שיאפשר לקדם את הפתרון התחבורתי הכל כך נדרש, תקוע. ח"כ יואב קיש, אחת הדמויות המרכזיות באופוזיציה, דווקא הודיע שהליכוד תומך בחוק. ואז אמר שהוא מתנגד. ואז אמר שהם מוכנים להעביר את החוק - אבל רק בתנאי שהבחירות יוקדמו בשבוע. אמיתי.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רוצים לראות עד כמה הפוליטיקה שלנו רקובה? עד כמה הכול מסחרה ושוק ואין שום מקום לטיעונים ענייניים? אז הסיפור של חוק המטרו זה בדיוק הסיפור הזה.

כבר כמה ימים שחבר הכנסת יואב קיש מהליכוד מסתובב בכנסת ומסביר שהם יתמכו בהעברת חוק המטרו. זה חוק חשוב, זה עוזר לציבור. אבל אז הוא התהפך. התחילו להפעיל עליו לחצים מצד כל מיני פעילים מקומיים ברעננה, שמתנגדים לא רק לחוק המטרו - אלא לכל המטרו, מהשיקולים הכלכליים שלהם, זה לא כל כך חשוב.

אז בא יואב קיש, עלה על הדוכן במליאה והתחיל להגיד למה הליכוד התנגד לחוק המטרו, והוא אמר שזה לא תורם לפריפריה. וואלה, מה לעשות שזה פרויקט ענק בגוש דן רבתי מרחובות ועד צפון השרון. אפשר לחשוב מה הקשר בין המטרו לפריפריה, אין קשר.

אבל חכו, זה לא השוס. כי אז, זמן קצר אחר כך, במליאת הכנסת חבר הכנסת יואב קיש אמר פתאום את ההפך: "ואני אומר לכם בצורה הכי פשוטה, תאריך הבחירות חשוב. אנחנו רוצים הישג. אם אתם רוצים את המטרו, אני מוכן לשכנע ולהגיד שבשביל זה נביא את המטרו, תודה".

אתם קולטים? אחרי שהוא הסביר למה הוא מתנגד לחוק, ופריפריה וזה, הוא מתהפך 180 מעלות ואומר: "חבר'ה, אני מוכן להעביר את חוק המטרו אם תקדימו את הבחירות בשבוע".

זה מה שיתקע את חוק המטרו? בגלל זה? בגלל השטויות האלה של יואב קיש?

פעם הדברים האלה לא היו מצולמים, אבל היום הכול בחוץ ולאף אחד אין בושה. אם רציתם לראות איך נראית תחתית החבית של הפוליטיקה הישראלית - ככה היא נראית.

תעבירו כבר את חוק המטרו.

הפופולריים