איך תשפיע התפזרות הכנסת בתקופה כלכלית רגישה על המשק הישראלי?

איך תשפיע התפזרות הכנסת על המשק הישראלי?
גילי כהן ושאול אמסטרדמסקי על העלויות וההשלכות הכלכליות, על מרחב הפעולה של ממשלת המעבר והאם הפעם הכלכלה תשחק תפקיד מכריע יותר בבחירת הפתק שנשלשל לקלפי? | עוד יום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסכת- עוד יום- כלכלת בחירות
צילום: הסכת- עוד יום- כלכלת בחירות

אנחנו ילדי התקופה. התקופה היא פוליטית, אבל התקופה היא לא רק פוליטית - היא גם תקופת בחירות, וגם תקופת מיתון. אחרי ההכרזה הדרמטית של בנט ולפיד, הסקרים, ההתגוששויות הפוליטיות שהיו ואלה שעוד יבואו - באנו לדבר קצת על החיים עצמם. או בעצם לשאול - איך הבחירות האלה ישפיעו על הכיס שלנו? 

האזינו לפרק בהסכת עוד יום עם גילי כהן ושאול אמסטרדמסקי

למה בחירות רע לנו מבחינה כלכלית? "זה לא אסון מבחינה כלכלית, אבל זה גם לא טוב. עדיף היה שתהיה ממשלה מתפקדת, לא משנה איזו, העיקר מתפקדת ורצוי לאורך זמן. הממשלה הזו עשתה כמה דברים כלכליים אבל לא מספיק - במיוחד אם אנחנו מביאים בחשבון שאנחנו נאבקים בגל עולה של יוקר מחייה עולמי, לא רק בישראל", אומר שאול. 

למה האינפלציה היא הדבר הכי חשוב שקורה כרגע?

כמה הבחירות עולות? "מיליארד וחצי בערך, כולל קמפיינים, ועדת הבחירות ואובדן התוצר של המשק בשל יום השבתון, אבל אחרי שנתיים של קורונה, במיוחד אחרי השנה הראשונה, העלות הישירה מתגמדת לחלוטין מול כל העלויות האחרות".

מה הטעם בהשבתת בתי הספר כשאין ממשלה?

בדיוני הריבית הבאות, יחשבו פעם שלישית אם להעלות או לא? "בנק ישראל נהנה מכוח שקבוע בחוק, והחוק נותן לו להיות עצמאי לחלוטין. ולכן, אני מאוד שמח שבתקופה הזאת יש מבוגר אחראי אחד שהפועלות שלו לא נובעות מלחצים פוליטיים".

העלאת הריבית - והכיס שלנו | עוד יום

הפופולריים