משחק הדמעות: מה המשמעות של ירידת ליגה?

משחק הדמעות: מה המשמעות של ירידת ליגה?
בשבועיים הקרובים יוכרע גורלן של קבוצות התחתית בליגת העל בכדורגל ושתיים מהן ייאלצו להיפרד מהליגה הראשונה • גילי כהן מארחת את ליאן וילדאו, עורך הספורט של כאן רשת ב ואת מוחמד אבו-יונס, יו"ר בני סכנין, שמדבר בגילוי לב על הסיבות לירידה של קבוצתו בעונת 2018–2019
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום כדורגל
צילום: עוד יום כדורגל

כדורגל זה הרבה יותר מספורט. כן, אני יודעת, זה נשמע כמו קלישאה, אבל באמת. יש מעט דברים שיכולים לגרום לאושר צרוף כמו לראות את הקבוצה שלך מנצחת, ועוד יותר דברים שמבאסים כמו לראות את הקבוצה שלך מפסידה. בעצם יש. לראות אותה יורדת ליגה. המשחקים הקרובים יקבעו מה יהיה גורלן של קבוצות התחתית. אלה שנאבקו בחודשים האחרונים - רק לא לרדת ליגה.

גילי כהן שוחחה עם ליאן וילדאו עורך ומגיש הספורט של כאן רשת ב כדי להבין מי נגד מי ועם מוחמד אבו יונס, יו"ר קבוצה בני סכנין ששיחקה 12 שנים ברצף בליגת העל, ירדה ליגה והצליחה לחזור, כדי לשמוע ממקור ראשון מה המשמעות של ירידת ליגה לקבוצה שמשחקת בליגת העל, איך זה משפיע על הקבוצה ומה הסיכוי לעשות קאמבק ולעלות ליגה - מייד אחרי הירידה?

האזינו לפרק בהסכת עוד יום

אבו יונס מספר על שנת הירידה: "הבאנו את השחקנים הכי טובים, כוכבים, התפרענו בתקציב והבאנו שחקנים שלא חשבנו שישחקו אצלנו. גאדיר, ראדי, אזולאי, מוגראבי, אך למרות הכול צללנו לליגה הלאומית וזה הפתיע אותנו, לא היינו מוכנים - הציפיות היו פלייאוף עליון".

אבו יונס המשיך וסיפר: "לא היינו מוכנים נפשית. כשמביאים סגל חלש אז אפשר לרדת, אבל ברגע שהבאנו שמות והציפיות הן פלייאוף עליון, זה מאכזב ומלחיץ". על הירידת ליגה סיפר: "האוהדים פחות באו, הכול משתנה. כשאת קונה אוטו הערך של המחירון יורד ב-40% - ככה גם הקבוצה...זה לא אותם משאבים".

על הסיבות לירידת ליגה סיפר כי זה לא היה המאמן. "האווירה בין השחקנים לא הייתה טובה. כשמאמנים אומרים 'יש לי חדר הלבשה בריא' אי אפשר לזלזל בזה. כשהחדר הלבשה מפולג - שחקנים נמצאים במחנות ואז מענישים שחקן ולא מוסרים לו, יש אגו - והוא מעל לרדת ליגה ולאהוב את המועדון".

הפופולריים