דרך חדשה: האנשים שחוו יציאת מצרים משלהם

דרך חדשה: האנשים שחוו יציאת מצרים משלהם
מיכל ילדה ילד ראשון בזמן המאבק בסרטן, ישראל התמודד עם פוסט טראומה דרך המוזיקה ויאיר שמרותק לכסא גלגלים, שובר את המוסכמות בתור צלם רחפנים | תוכנית מיוחדת לפסח בכאן רשת ב עם הסיפורים של אלה שהתגברו על משברים - והתחילו מחדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יציאת מצרים שלי
צילום: יציאת מצרים שלי

חג הפסח הוא זמן טוב לשמוע את הסיפורים של אלה שעברו יציאת מצרים פרטית בחיים שלהם - חוו משבר וקושי והצליחו לגבור עליהם ולצאת לדרך חדשה, מעבדות לחירות. בתוכנית מיוחדת לחג בכאן רשת ב יספרו לנו שבעה אנשים מכל קשת החברה הישראלית מה נתן להם כוח להמשיך גם כשהכול נראה אבוד. 

האזינו לתוכנית בכאן רשת ב

"לא היה זמן לסרטן": מיכל נאבקה במחלה - והפכה להיות אמא

מיכל מאי בן ארצי היא מנהלת השיווק של הקריון. היא הצליחה להיכנס להיריון עם תאומים, אך אחרי תשעה שבועות גילתה שלעוברים אין דופק, ונאלצה לסיים את ההיריון. ההליך שעברה גרם לה להתפרצות הורמונלית בגוף, שהוביל להבנה שיש לה גידול סרטני בשד, שעד אז לא היה מורגש: "התאומים האלה שבאו לתשעה שבועות נתנו לי לדעת מה זה להיות בהיריון בקטנה - ובאו להציל לי את החיים".

למרות הכול היא לא ויתרה, ותוך כדי שהיא נאבקת במחלה, עדיין ניסתה להביא יחד עם בעלה אלון ילדים לעולם בהליך פונדקאות. לבסוף, הגיע בנה אדר לעולם: "לא היה זמן לסרטן, המטרה הייתה להיות אמא". 

"המשבר הכי גדול בקריירה": אופיר התמודדה עם פטירת המאמן שלה

מתעמלת המכשירים אופיר נצר, כיום בת 25, נאלצה להתמודד עם משברים אישיים ומקצועיים לאורך הקריירה שלה, אך גם כשהכול היה נראה אבוד, לא הסכימה לוותר. בגלל שתי פציעות קשות בברך היא נאלצה לפספס את אולימפיאדת ריו ב-2016, והתעקשה לא לפרוש ולעבור הליכי שיקום ארוכים וסיזיפים. לפני טוקיו 2020 הגיע משבר מסוג אחר - המאמן שלה חלה בסרטן, ונפטר לאחר שנה של מאבק במחלה. 

"יכול להגיע לכל מקום - למרות המגבלה": צלם הרחפנים יאיר צרפתי לא נותן לכיסא הגלגלים לעצור אותו

יאיר צרפתי הפך בגיל 12 וחצי למרותק לכיסא גלגלים, אך לא נתן לכך לעצור אותו מלהפוך לצלם רחפנים, שמצלם את ישראל ממעוף הציפור. "עם הרחפן אני יכול להגיע לכל מקום, למרות המגבלה", הוא מספר. "פתאום אני חופשי לראות מקומות, להגיע, להיחשף לדברים חדשים". 

"המוזיקה הפכה למצילת חיי": היצירה עזרה לישראל להתגבר על הפוסט טראומה

כשנה אחרי השחרור מהצבא, החל המוזיקאי ישראל כסיף לסבול מפוסט טראומה, כתוצאה מחוויות שחווה כמפקד חובשים בשירותו הצבאי. מחזה שכתב יחד עם דורי בן זאב בשם "ילד טוב", סייע לו לעבד את הקושי הרב שחווה: "המוזיקה הפכה למצילת חיי, כשאני עושה את המחזה על הפוסט טראומה שלי - אני מצליח לישון לילה שלם בשקט". בהמשך גם הקים את מקהלת "קול המלאכים", המשלבת ילדים עם תסמונת דאון. 

הפופולריים