הסגר בסין, הטרור הפלילי בנגב וריאיון בנט: השבוע שהיה ב"עוד יום"

הסגר בסין וריאיון בנט: השבוע שהיה ב"עוד יום"
בודקים עובדות לדבריו של ראש הממשלה • מאחורי הטרור הפלילי ביישובים הבדואים בנגב • שנגחאי נכנסת לסגר שלא נגמר • מי מאיים בבחירות בצרפת על הנשיא המכהן מקרון? | הסכת האקטואליה מסכם שבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

בדיקת עובדות לריאיון רה"מ בנט

אחרי כמה ימים קשוחים ביותר, אולי הקשים מאז תחילת כהונתו הקצרה, התייצב השבוע ראש הממשלה נפתלי בנט מול המצלמה של חדשות הערב בכאן 11 לריאיון נרחב. ריאיונות של ראש ממשלה מכהן הם לא דבר נפוץ בישראל, אפילו די נדיר. פעם זה היה קורה תמיד לרגל החגים, בשנים האחרונות זה קרה רק לקראת בחירות, ובכל ריאיון כזה יש לנו חובה עיתונאית לבדוק עובדות ולספר לכם מה מדבריו של ראש הממשלה אמת, ומה פחות.

מאחורי הטרור הפלילי ביישובים הבדואים בנגב

מתקפות הירי והוונדליזם לעבר בתי קפה ברהט חצו גבולות, אך לא באו משום מקום. זה זמן ארוך שיישובי הבדואים בנגב נדמים לאקס-טריטוריה – שבה רק כוח הנשק מדבר. עקיבא נוביק מארח את כתב כאן חדשות בדרום אסף פוזיילוב ואת פרופ' עליאן אלקרינאווי על הסיבות להסלמה, על תפקוד המשטרה במצב ועל התנהלות ההנהגה הבדואית מול האלימות.

הסגר שלא נגמר בשנגחאי

בזמן שבישראל חוגגים פסח ללא הגבלות - שנגחאי הסינית נמצאת בסגר מוחלט כבר יותר משבועיים. גילי כהן שמעה מיואב זהבי על מדיניות "אפס הדבקה" הסינית ועל התגובות מצד התושבים, וגם שוחחה עם ישראלים שמתגוררים בעיר. 

הקרב על ארמון האליזה: צרפת בוחרת נשיא

השבוע התקיים הסיבוב הראשון של הבחירות לנשיאות הרפובליקה הצרפתית. 12 מועמדים ומועמדות מכל קצוות הקשת הפוליטית מתמודדים על התפקיד. מי מהם מאיים על הנשיא המכהן עמנואל מקרון? איך הקורונה והמלחמה באוקראינה משפיעות? ומה באמת מעניין את הצרפתים בדרך לקלפי? יואב זהבי מארח את כתב חדשות החוץ בן יניב ואת העיתונאי דניאל בן-סימון. 

הפופולריים