המקום שבו רק כוח הנשק מדבר: מאחורי הטרור הפלילי ביישובים הבדואים בנגב

מאחורי הטרור הפלילי ביישובים הבדואים בנגב
מתקפות הירי והוונדליזם לעבר בתי קפה בעיר הדרומית חצו גבולות, אך לא באו משום מקום. זה זמן ארוך שיישובי הבדואים בנגב נדמים לאקס-טריטוריה – שבה רק כוח הנשק מדבר. עקיבא נוביק מארח את כתבנו בדרום אסף פוזיילוב ואת פרופ' עליאן אלקרינאווי על הסיבות להסלמה, על תפקוד המשטרה במצב ועל התנהלות ההנהגה הבדואית מול האלימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טרור פלילי ברהט - עוד יום
צילום:

דמיינו לכם בית קפה שוקק, משפחות, הורים וילדים יושבים ונהנים משעת ערב אביבית. פתאום פורצים חמושים ומתחילים לירות לכל עבר. זה ישר זורק אותנו לסצנה של פיגועי טרור כמו שלצערנו חווינו לאחרונה בערי ישראל, אבל פה מדובר בבית קפה בדואי והיורים הם בני משפחה יריבה.

האזינו להסכת "עוד יום" עם עקיבא נוביק

כבר הרבה זמן שאנחנו שומעים על חוסר המשילות בדרום, על נהגים פורעי חוק, על פשיעה חקלאית ותשלומי פרוטקשן, אבל למרות השיח הער יחסית בנושא והבטחות הפוליטיקאים - נראה שהמצב רק הולך ומחריף, הולך ומתדרדר, כשהרשתות החברתיות משחקות תפקיד באינתיפאדה הפנימית הזו. 

בפרק הזה מארח עקיבא נוביק את כתבנו בדרום אסף פוזיילוב ואת פרופ' עליאן אלקרינאווי על הסיבות להסלמה ועל דרישת התושבים להגברת האכיפה וההגנה עליהם ושואל איפה המשטרה ואיפה ההנהגה הבדואית עצמה?

הפופולריים