איך חוסכים מאות שקלים - בשיחה אחת עם הבנק?

איך חוסכים מאות שקלים - בשיחה אחת עם הבנק?
אחרי מבול של הודעות נרגשות מגולשים שהצליחו להשיג מהבנק פטור מעמלות לשנה שלמה, שאול מסביר צעד אחר צעד איך עושים את זה בקלות. כן, גם אם אתם האחרונים שיודעים איך להתמקח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי
צילום: שאול אמסטרדמסקי

השבוע רק התחיל, אתם בבאסה? תנו לי שנייה להרים לכם את המורל. תקשיבו לסיפורים שלכם. שי כתב לי: "היי שאול, בוקר טוב, זה שי, מהחיסכון של יותר מ-700 שקל בפטור מעמלות לשנה. הצלחתי להתמודד עם הבנק שלי, הצלחתי להוריד את זה לאפס".

שי לא חריג. ישי כתב לי שגם הוא הצליח. הנה: "וואו, מייל אחד לבנק שלי לבקש תעודת זהות בנקאית, מייד קיבלתי טלפון מהבנקאי והוא מיד הוריד לי לחלוטין את עמלות העו"ש (עובר ושב) לאפס לשלוש שנים".

מדהים, לא? ירון כתב לי הבוקר על עצמו: "אם אני, אלוף העולם בבריחה מעימותים, האיש שהכי לא יודע להתמקח בעולם, הצליח לקבל פטור מעמלות עו"ש לשנה בשיחת טלפון אחת - אז תאמינו לי שכל אחד יכול".

והוא צודק - כל אחד יכול. הנה מה שאתם צריכים לעשות - חמישה שלבים וזה הכול.

שלב ראשון:

להוציא את תעודת הזהות הבנקאית שלכם או מאתר הבנק שלכם או מהאפליקציה. לא מוצאים שם את המסמך הזה? תרימו טלפון או תשלחו מייל לבנק ותבקשו את המסמך הזה, זה מגיע לכם. 

שלב שני:

חפשו שם את החלק שכותב כמה עמלות שילמתם לבנק כל שנה. זה יכול להיות עמלה על כרטיס אשראי, זה יכול להיות עמלות על עו"ש שיכולות להגיע למאות שקלים בשנה, זה יכול להיות עמלות אחרות. 

השלב השלישי:

להרים טלפון לבנק ולהגיד: אני רוצה אפס, אני רוצה פטור, אני רוצה שתורידו לי לגמרי. וכן, אני יודע שזה נשמע מוזר, אבל סיכוי לא רע שזה יעבוד. אל תאמינו לי, תאמינו לכל האנשים האלה שכותבים את הסיפורים האלה. 

אם זה לא עובד, הנה מגיע השלב הרביעי:

אתם הולכים לבנק אחד או שניים אחרים ומבקשים הצעה - מה הם נותנים לכם אם אתם מצטרפים. אם הם נותנים לכם פטור מעמלות עו"ש, זהו. אתם יכולים לחזור לבנק שלכם או להוריד אותם, או לעבור לבנק החדש. ואחרי שעשיתם את זה..

הנה השלב האחרון:

שתפו אותי, כתבו לי את הסיפור שלכם בשביל שאני אוכל להראות אותו לאנשים אחרים. גם תזכו בתהילת עולם וגם תהוו השראה. כי זה בדיוק העניין פה. אני מספר את הסיפור הזה לא בשביל להרים לנו או בשביל להרים לכם. אני מספר את הסיפור הזה כי גילינו שבשביל שאנשים ישנו את ההרגלים הפיננסיים שלהם, הם צריכים לדעת שהם לא לבד. אנשים צריכים לדעת שאנשים אחרים עושים את זה - ושהם מצליחים. 

אנשים צריכים לדעת שזה אפשרי, אנשים צריכים לדעת שאם הם לא עושים את זה, הם יוצאים פראיירים. אז הנה, עכשיו אתם יודעים. בהצלחה.

הפופולריים