100 ימים לממשלה: 6 ההתחייבויות שיאיר לפיד לא עמד בהן

100 ימי ממשלה: 6 ההתחייבויות שלפיד לא עמד בהן
מה הבטיח שר החוץ לחוקק ב-100 הימים הראשונים של ממשלתו, בכמה מזה הצליח לעמוד ומה היה לו לומר להגנתו? | מהצד השני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד וההבטחות
צילום: יאיר לפיד וההבטחות

מחר ימלאו 100 ימים בדיוק לממשלת בנט-לפיד. בתשדיר בחירות של יש עתיד שיצא בחודש מארס, רגע לפני הבחירות, הבטיח יו"ר המפלגה יש עתיד, שר החוץ יאיר לפיד, כמה הבטחות שאותן הבטיח למלא לאחר הבחירות. 100 ימים לאחר הקמת הממשלה הלכנו לבדוק, האם יכול להיות שלפיד לא עמד באף אחת מההתחייבויות שלו בבחירות?

לפיד התחייב לחוקק את חוק דמי האבטלה לעצמאים בתוך 100 ימים מקום הממשלה, אבל לא עמד בהתחייבות והחוק לא ייכנס לתקציב הקרוב. לפיד התחייב לחוקק את הגבלת הקדנציות של ראש ממשלה וגם כאן לא עמד בהתחייבות. כך היה גם עם התחייבותו לחוקק את חוק הגבלת הממשלה ל-18 שרים. הממשלה הנוכחית כידוע, מונה יותר מ-18 שרים. הרבה יותר.

מה עוד? לפיד התחייב לחוקק את חוק נישואין אזרחיים, כן, גם בתוך 100 ימים. גם כאן, שוב, הוא לא עמד בהתחייבות. הוא גם התחייב לחוקק את חוק הפונדקאות. אז נכון, בתחילת יולי אכן אושר בישראל הליך פונדקאות לזוגות מאותו מין, אבל זה לא היה בחקיקה. זו הייתה פסיקה של בג"ץ. ההתחייבות האחרונה של לפיד ל-100 הימים הראשונים של הממשלה הייתה לחוקק את חוק הלאום, אבל גם כאן לא קויימה ההתחייבות.

לאחר הבחירות לפיד התייחס ואמר כי לכולם יש עבר ו"כל אחד סוחב אחריו חמישה ציטוטים שהוא מתחרט עליהם ודברים שלא היה צריך לומר ודעות ששינה". אלה בוודאי היו חמישה ציטוטים שיאיר לפיד מתחרט עליהם.

הפופולריים