מי שהתחייב "דין שדרות כדין ת"א" מבקש להכניס את הירי לדרום ל"פרופורציה"

דווקא בנט מנסה להכניס את הירי לנגב לפרופורציה
דווקא בנט שהתחייב לשנות את המשוואה מפנה את האצבע למה שקרה בממשלה הקודמת, ולא מתייחס ברצינות לירי משדרות • בריאיון לחדשות הערב הוא מדגיש את הגישה הפתוחה לשכנים, אך דווקא לשכן הקרוב הוא סוגר את הדלת • רה"מ לא פוסל את החוק שיפסול את נתניהו, ומנסה לקדם פשרה מול שקד – המתנגדת העיקרית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שיגור רקטה מעזה לישראל 12.11.19
צילום: צילום: ג'די חסן, פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט התייצב הערב (שלישי) לריאיון ראשון מאז מונה לתפקיד. כשנשאל בריאיון לרומי נוימרק בחדשות הערב לגבי המתיחות מול עזה הוא אומר שצריך להכניס את הירי לדרום "לפרופורציות" – אמירה שיכולה לקומם מאוד את תושבי הדרום.

בנט, התרוצץ בשנים האחרונות ביישובי הדרום והתחייב לשנות את המשוואה. הוא השתמש לא מעט בסלוגן "דין שדרות כדין תל אביב" והבטיח לשנות את היחס לטפטופי הירי הבלתי פוסקים. אך כשהירי לשדרות עדיין נמשך הוא קורא לציבור להתייחס לירי לדרום בפרופורציות, כי בממשלה הקודמת היה ירי גם לירושלים ותל אביב.

בנט מדבר בריאיון גם על כך שהוא בא בגישה פתוחה לשכנים. אבל יכול להיות שקרה לו מה שלא קרה לאף אחד – והוא בחר את השכנים בעצמו. ראש הממשלה שכח את הרשות הפלסטינית, ובעצם הוא טורק בפניהם את הדלת ומתחייב לא להיפגש עם אבו מאזן. צריך לזכור שלפעמים הנסיבות משתנות, ולא צריך לשלול את האפשרות שזה עוד יקרה.

בנט אמר שהוא בא בגישה פתוחה לשכנים. אבל בפני הרשות הפלסטינית הוא טורק את הדלת

ראש הממשלה לא פסל בריאיון את האפשרות לקדם חוק שימנע מבנימין נתניהו להקים ממשלה. אך המתנגדת הראשית בממשלה לכך היום זו שרת הפנים איילת שקד. היא מבהירה שלא תתמוך ולא תאפשר חקיקה מהסוג הזה שתמנע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה. כשבנט אומר אני "אשב עם הסיעה" בתשובה לשאלתה של רומי נוימרק, הוא בעיקר מתכוון לשבת עם שקד ולגבש פשרה. לפחות בשלב הזה היא נחרצת בעמדתה.

הפופולריים