פתיחת השער האולימפי: "למדתי לחיות עם המוגבלות"

פתיחת השער האולימפי: "למדתי לחיות עם המגבלה"
הילאם מחמיד רוזין היא שחקנית הכדורשער הראשונה בישראל, ענף שנועד ללקויי ראייה בלבד. היא מספרת איך פעלה בגיל 15 בלבד לאפשר גם לנשים לשחק בענף וכעת היא משחקת עם נבחרת ישראל במשחקים הפראלימפיים בטוקיו | מרחאבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כדורשער נבחרת ישראל
צילום: צילום: קרן איזקסון

הילאם מחמיד רוזין, היא שחקנית הכדורשער הראשונה בישראל, וזו שבעצם פתחה את הענף לנשים. כדורשער הוא ספורט פראלימפי שנועד ללקויי ראייה, והוא משוחק בעיניים עצומות, כשהמשתתפים עוטים רטייה ומשחקים עם כדור ובתוכו פעמונים. הם סומכים על חוש השמיעה והמישוש שלהם כדי להבקיע שער במשחק. 

פתיחת השער האולימפי | מרחאבית

בריאיון בהסכת "מרחאבית" לאימאן קאסם סלימאן, סיפרה רוזין כיצד גילתה בגיל 15 בלבד על הספורט, ואיך עמלה כדי להקים גם נבחרת נשים באותה תקופה, כאשר עד אז רק גברים שיחקו בענף: "לא ידעתי בכלל שיש משחקים לאנשים עם מוגבלויות. שאלתי את המאמן אם אפשר להשתתף, בהתחלה הייתה רק נבחרת לבנים ואז התחילה נבחרת לבנות וככה התחלנו להתאמן. אני הראשונה שהתחילה את הענף". 

רוזין מאום אל פאחם במקור, ומתגוררת כעת בחדרה, היא נשואה ואמא לאמיר, בן שנה ועשרה חודשים. היא נולדה עם מחלה עצבית שפגעה בחדשות הראייה שלה: "כשהייתי ילדה היה לי קשה עם המחלה. לאט לאט למדתי איך לחיות עם המגבלה. גם הספורט פרץ בפני הרבה דרכים ולמדתי כישורים שעוזרים לי ביום יום".

הפופולריים