גלידה? הביקורת של היהודים בארה"ב על ישראל רק מתחילה

הביקורת של יהודי ארה"ב על ישראל רק התחילה
בן וג'רי הם הקול הליברלי של יהדות ארה"ב, שהוא הרוב באמריקה. ולפי "סל המוצרים" של השמאל הפרוגרסיבי, אם אתה נגד התחממות כדור הארץ אתה צריך להתנגד גם לכיבוש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום, 27.7.21
צילום: עוד יום, 27.7.21

כמה מפתיע שדווקא חברת גלידות מפורסמת שנוסדה בידי צמד יהודים החליטה לנקוט עמדה חריפה וחריגה נגד ההתנחלויות? סערת בן אנד ג'ריס היא הרבה יותר מוויכוח על גביע גלידה. בן וג'רי, שני יהודים אמריקנים, שחולשים על מותג הגלידה הפופולרי, מייצגים יותר מאשר רק אנשי עסקים שעשו אקזיט מגלידה. הם הקול הליברלי של יהדות ארצות הברית, זה שבשנים האחרונות נטו לשכוח כאן בישראל שהוא הרוב באמריקה. הפעם, גילי כהן והפרשן שמואל רוזנר על העמדה הביקורתית של יהדות ארצות הברית, על BDS ומה זה אומר על המשך הקשר בין ישראל לתפוצה בארצות הברית?

האזינו להסכת "עוד יום"

מי שמכיר את ערכי המותג ואת אחד הזרמים הדומיננטיים ביותר ביהדות ארצות הברית כיום – הזרם הפרוגרסיבי – לא כל כך מופתע שדווקא בעל הבית היהודי הוא שמחליט לנקוט צעד של חרם כלפי ההתנחלויות.

לאורך כל הדרך, בן כהן וג'רי גרינפילד, לא התביישו בפוליטיקה שלהם ונכנסו לא מעט בעשור האחרון לענייני הסכסוך הפלסטיני-ישראלי. ברור שהסכסוך הזה, שלא בטובתנו, נכנס ל"סל המוצרים" שהשמאל הפרוגרסיבי באמריקה מזהה כחלק מסל מחויבויות קבוע. כלומר, אם אתה נגד התחממות כדור הארץ ובעד דמוקרטיה, ליברליזם, נישואים חד-מיניים וזכויות לשחורים - אתה צריך להיות גם נגד התנחלויות, נגד ישראל ונגד הכיבוש. זה אחד מאותם דברים שנמצאים ברשימת הנושאים שמהווים מחוייבות של כל אמריקני שרוצה לכנות את עצמו פרוגרסיבי. התוצאה - קושי מיוחד בעיקר ליהודים.

הפופולריים