מי קבע ש-120 ח"כים זה מספיק?

מי קבע ש-120 ח"כים זה מספיק?
החוק הנורווגי זוכה להשמצות רבות, אבל בעצם הכנסת היא אחד הפרלמנטים הקטנים בעולם. קומבינה מושחתת וחזירות? המומחים קובעים שצריך להגדיל את הכנסת ל-150 חברים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההסכת - עוד יום - החוק הנורווגי
צילום:

תנסו לענות בלי גוגל - מה משותף ליום טוב חי כלפון, ענבר בזק, אלינה ברדץ' יאלוב, מופיד מרעי, טטיאנה מזרסקי ויוסף שיין? כל אלה הם אנשים אמיתיים, שהפכו בשבועיים האחרונים לחברי כנסת בזכות החוק הנורווגי.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

אין הרבה חוקים מושמצים בכנסת כמו החוק הנורווגי. קראו לו קומבינה מושחתת, חזירות, חוק ג'ובים, שיא חדש של ניתוק, חוק מכוער, בושה וחרפה. בגדול, החוק מאפשר לשרים להתפטר מהעבודה בכנסת, להיות רק שרים ולהתמקד במשרד שלהם.

החידוש בחוק - הוא נותן לשר שהתפטר תעודת ביטוח שהוא יוכל לחזור לכנסת אם המפלגה שלו תעזוב את הממשלה. המטרה היא לפנות כמה שיותר חברי כנסת כדי להיות רק חברי כנסת, לעשות רק את העבודה בכנסת.

והסיבה שאנחנו שומעים יותר ויותר על החוק הזה, היא שהכנסת היא אחד הפרלמנטים הקטנים בעולם. למה יש בכנסת רק 120 חברים? האם צריך יותר? ולמה כשחבר כנסת יושב באופוזיציה הוא מוכן למסור את נפשו כדי שהכנסת לא תגדל, אבל כשאותו חבר כנסת מרכיב ממשלה ועובר לקואליציה אז פתאום הוא בעד?

הפופולריים