הקיץ מגיע: זה הזמן לטפל בחיסונים של בני הנוער

הקיץ מגיע: זה הזמן לטפל בחיסונים של בני הנוער
מנתוני ההתחסנות ​רואים שבקבוצות הסיכון המשמעותיות אנחנו לא רחוק מ-100%. מה זה משאיר לנו? בעיקר את הצעירים, גילאי 10 עד 19, שלא באמת לא יכלו להתחסן - ולא באשמתם. עכשיו זה די ברור שהממשלה ואנחנו חייבים לתת גז על הסיפור הזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי ,טור, 27.6.21
צילום: שאול אמסטרדמסקי ,טור, 27.6.21

אנשים שואלים אם נגיע שוב למצב של סגר, לדעתי התשובה היא חד-משמעית לא. או בכל מקרה היא צריכה להיות חד-משמעית לא. אין שום סיבה שנחזור לסגר ארצי או מקומי, ולא לשום צורה של סגר. גם לא לענפים שקצת סגורים או משהו כזה.

למה? בגלל שיעור ההתחסנות בחברה הישראלית. כשמסתכלים על הנתונים האלה מקרוב רואים שבקבוצות הסיכון המשמעותיות - גיל 60 ומעלה - אנחנו בשיעור התחסנות של לא רחוק ממאה אחוז. כלומר, רוב מוחלט של אוכלוסיית הסיכון בישראל מחוסנת.

מה זה משאיר לנו? בעיקר את הצעירים בגילי 10 עד 19, שהם, לא באשמתם, באמת לא יכלו להתחסן. בין היתר אגב בגלל משרד הבריאות שבמשך שבועות ארוכים קצת ישב על הגדר לגבי הנחיה כן או לא להתחסן.

עכשיו זה די ברור, הממשלה ואנחנו חייבים לתת גז על הסיפור הזה של התחסנות ילדים בני 12 עד 16. בדיוק כמו שהיה במבצע החיסונים הראשון, כך זה צריך להיות גם עכשיו. בינתיים, אנחנו לא רואים את הרעש סביב הדבר הזה. לו הילדים שלי היו בגיל המתאים, הייתי לוקח אותם להתחסן. למרות שהם עצמם, אגב, לא רוצים כי זה כואב.

ככל שיהיו פה יותר ילדים מחוסנים, כך תהיה פה פחות תחלואה, חד וחלק. בקיצור, אין שום מקום לפאניקה
ואין סיבה שנחזור אחורנית. אבל אנחנו צריכים לוודא שאנחנו סוגרים את הסיפור הזה של החיסונים לילדים ומטפלים בנתב"ג. שכל מי שצריך לעבור בדיקה או בידוד יעשה את זה כמו שצריך. ומי שלא - צריך להפעיל אכיפה משמעותית. יש סיכוי לא רע שהקיץ הזה יעבור כמו שצריך ואני אפילו אוכל לטוס לחו"ל.

הפופולריים