מה כבר יכול להשתבש?

מה כבר יכול להשתבש?
לקראת השבעת ממשלת בנט–לפיד: גילי כהן וירון דקל משחזרים את השבעות הממשלה הדרמטיות, שעד הרגע האחרון לא היה ברור איך הן יסתיימו | עוד יום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום - שולחן ממשלה
צילום: עוד יום - שולחן ממשלה

ממשלת בנט–לפיד תושבע היום (ראשון) ויו"ר ימינה, מי שעומד בראש מפלגה עם שבעה מנדטים בלבד, יהיה ראש הממשלה החדש של מדינת ישראל. ראש הממשלה הראשון שיחליף את בנימין נתניהו שכיהן בשלטון 12 שנים ברצף. דרמטי ביותר, אך היו כבר השבעות ממשלה דרמטיות בעבר, שעד הרגע האחרון לא היה ברור איך הן יסתיימו - הנה הצצה אל כמה מהן.

האזינו לפרק "מה כבר יכול להשתבש?" בהסכת "עוד יום":

1990 – ממשלת אחדות בין הליכוד למערך

באמצע הכהונה, פתאום הממשלה בראשותו של יצחק שמיר מתפרקת. חברי כנסת מש"ס התחבאו ולא הגיעו להצביע בכנסת, התוצאה הייתה 60 בעד אי אמון, 55 בעד אמון. היה מדובר בשיתוף פעולה בין ש"ס ודרעי לשמעון פרס. באותו רגע הממשלה הפכה לממשלת מעבר ומפלגתו של פרס החלה במצוד אחרי עריקים מהמפלגות הנגדיות. האירוע הדרמטי הסתיים באופן מפתיע ודרמטי לא פחות – הממשלה הנחשקת של פרס לא קמה לבסוף.

2015 – ממשלת נתניהו הרביעית מנצחת מול המחנה הציוני

עד לרגע האחרון היה נדמה שהכול פתוח, מי שהיה "אשם" בכך הוא יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. לנתניהו ושותפיו הקואליציוניים היו רק 61 מנדטים, מה שהוביל לשרשרת אירועים שיכולה להתרחש רק בממשלת רוב של 61, כמו למשל מינוי איילת שקד לשרת המשפטים.

הפופולריים