חטיפת המטוס שגרמה לסערה, רע"ם או השמאל ומשפט נתניהו

חטיפת המטוס, הרב טאו ומשפט נתניהו | עוד יום
למה נשיא בלארוס יירט מטוס נוסעים אירי • מדוע הרב טאו מעדיף את רע"ם על פני השמאל? • הביזנס של העיתונות נחשף • מה גרם לביידן לדרוש הפסקת אש? | הסכת האקטואליה של כאן חדשות בסיכום שבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום סיכום שבועי
צילום: פלאש 90, אוליבייה פיטוסי, אי-פי

בשבוע האחרון המדינה שלנו "חזרה לשגרה". הממשלה וצה"ל סיכמו את מבצע שומר החומות, חזרנו לדבר על המגעים להרכבת הממשלה, שכנראה לעולם לא הופסקו? ומשפט נתניהו המשיך עם חקירתו הנגדית של אילן ישועה. וכשאנחנו חוזרים לשגרה, אפשר להסתכל גם על שאר העולם, ובבלארוס היה סוער במיוחד.

חטיפת המטוס שמסעירה את אירופה

טיסה FR4978 של חברת "ריינאייר" יצאה מאתונה שביוון לכיוון וילנה שבליטא, ביום ראשון בשעות הבוקר. אלא שרגע לפני הנחיתה בווילנה, הנוסעים מקבלים הודעה. בגלל חשש לפצצה על המטוס, הוא ייאלץ לנחות נחיתת חירום במינסק, בלארוס. המטוס נוחת, אבל פצצה לא הייתה עליו. לא בדמות חומר נפץ, כלומר. מה שהיה עליו, היה משהו מסוכן הרבה יותר למשטר בבלארוס - עיתונאי.

האזינו לפרק עם מיכל רשף ויואב זהבי 

מדוע הרב טאו מעדיף את רע"ם על פני השמאל?

ישיבת הר המור, בהובלתו של הרב צבי טאו, היא מהטהרניות והשמרניות ביותר בציונות הדתית ומבית מדרשה מגיעה סיעת נעם, חלק ממפלגת הציונות הדתית. בשבועות האחרונים יצאה מהישיבה בשורה: אפשר להקים ממשלה בהישענות על רע"ם, ויותר מכך, היא עדיפה בהרבה על על ממשלה עם השמאל החילוני-ליברלי, שמהווה לשיטתו של הרב טאו איום על מדינת ישראל.

האזינו לפרק עם עקיבא נוביק ויאיר אטינגר 

משפט נתניהו: הביזנס של העיתונות נחשף

אחרי ששמענו את העדות של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה על איך הוא היטה את הסיקור עבור משפחת נתניהו לבקשת בני הזוג אלוביץ', מגיע תורם של עורכי הדין של הנאשמים לחקור אותו. הם מנסים לערער על האמינות והעקביות של כל מה שהוא אמר בחלק הקודם. בפרק השני של "משפט נתניהו: יומן צפייה" צוללים שאול אמסטרדמסקי וצליל אברהם לחקירה הנגדית של עד התביעה המרכזי בתיק 4000 - תיק וואלה-בזק.

האזינו לפרק השני של "משפט נתניהו: יומן צפייה" עם שאול אמסטרדמסקי וצליל אברהם

התיאום המפתיע ואיבוד הסבלנות: מה גרם לביידן לדרוש הפסקת אש?

שקט זה נחמד, נכון? בלי דיווחי חדשות, בלי אזעקות, בלי מהומות - רק שקט. נראה שלרגע הזה חיכו בישראל ובעזה 11 ימים, יש שיאמרו הרבה יותר. אבל כמו כל דבר במזרח התיכון, גם השקט הזה נזיל, גמיש, פריך.

האזינו לפרק עם מיכל רשף ומואב ורדי

הפופולריים