מישהו בדק את המזוזות בכניסה לישראל? | הזווית

מישהו בדק את המזוזות בכניסה לישראל? | הזווית
25 יום אחרי האסון במירון, הנציגים החרדים בכנסת מסכלים ניסיונות למצוא אחראים. מאז אירעו כבר מחדלים נוספים שעלו בחיי אדם. כשאף אחד לא מוכן להתייצב מול משפחות המתים ולקחת אחריות על המחדלים, אין פלא שהם ממשיכים להתרחש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות כל ההרוגים - האסון במירון
צילום: דוד כהן פלאש 90

סערה התחוללה אתמול (שני) בוועדה המסדרת בכנסת, במהלכה הצביעו חברי הכנסת החרדים וחברי הכנסת של הליכוד נגד הקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את האסון שאירע במירון בו נהרגו 45 בני אדם בהילולה בקבר הרשב"י. לאחר שהצביעו נגד, יצאו באופן הפגנתי חברי הכנסת המתנגדים מהוועדה. לבסוף הצעת החוק אושרה, כש-19 חברי כנסת הצביעו בעד, לעומת 13 מתנגדים. 

25 ימים לאחר האסון ונראה שמי שאמורים למצוא את האחראים והאשמים - ובעקבות כך גם לנסות ולמנוע את האסון הבא, ממשיכים למרוח את הזמן. בינתיים, אסונות דומים ממשיכים להתרחש - רק בתחילת השבוע שעבר קרסה טריבונה בבית כנסת בגבעת זאב במחדל שהביא למותם של שני בני אדם נוספים ואמש מת כרים ג'יאדה, בן 15 בלבד, בעקבות קריסה של פסל במעלות תרשיחא.

עד האסון הבא: כשדוח המבקר מתנגש בלחץ פוליטי ובמאבקי כוח | האזינו להסכת "עוד יום"

בני המשפחות של הנספים באסון נותרים מאחור, כך נראה לפי שעה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אתמול כי מופעלים עליהם לחצים כדי שיצאו בקריאה נגד הקמת ועדת חקירה ממלכתית, כביכול בהוראה של רבנים. אדם ששכל את אחיו באסון אף כתב בקבוצת וואטסאפ של משפחות ההרוגים כי קיבל שיחה מעוזרו של ח"כ משה גפני מיהדות התורה, ששאל אם משפחתו תצטרף לחתימה על מכתב נגד ועדת חקירה ממלכתית "בהוראת גדולי ישראל". בסביבת גפני הכחישו. 

פורום משפחות האסון במירון כבר דרש מראש הממשלה נתניהו באופן רשמי הקמת ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה לחקר האסון. במכתב שהעבירו לנתניהו כתבו המשפחות כי יש למצות את הדין עם האחראים ולעשות מה שאפשר כדי למנוע עוד אסונות. 

אז השאלה הגדולה עומדת בעינה: מדוע דווקא אלה שאמורים לייצג בכנסת את הציבור שחווה את האסון הנורא, הם גם מי שמסרבים למצוא את האשמים בו? נציגי המפלגות החרדיות גוררים רגליים ומסכלים כל ניסיון להקמת ועדת חקירה ממלכתית. כשאף אחד לא מוכן להתייצב מול משפחות המתים ולקחת אחריות על המחדלים, אין פלא שהם ממשיכים להתרחש, וכנראה שזה רק עניין של זמן, עד האסון הגדול הבא.

הפופולריים