נפתלי בנט - משוואה עם נעלם | הזווית

נפתלי בנט - משוואה עם נעלם | הזווית
מצד אחד הוא אומר שלא ישתתף בשיחות עם גוש השינוי ומנהל מגעים עם הליכוד - ומצד שני אומר שייתכן שיחזור לשולחן המו"מ עם לפיד "כדי לסגור". מה בנט רוצה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ספליט בנט עם עצמו
צילום: צילומים: שריה דיאמנט, פלאש 90

"זה הזמן לעשות את הדבר המתבקש ולהקים ממשלה מתפקדת", כתב נפתלי בנט בפייסבוק אתמול (ראשון) בצוהריים, ותקף את מי שלא הבין - בצדק - עם איזה גוש הוא מתכוון להקים אותה. בסוף השבוע צוותים של ימינה נפגשו עם הליכוד בניסיון לכונן ממשלת ימין, שבנט מספר שהוא כל כך רוצה. נתניהו טרח להציע לבנט את תיק הביטחון ולשקד תיק בכיר נוסף. במקרה של הליכה לבחירות, נתניהו גם מציע לבנט חמישה או שישה שיריונים ריאליים ברשימת הליכוד.

כיפת הזכוכית של בנט | האזינו ל"עוד יום"

מצד שני, בנט העביר ללפיד מסר שאם הוא יחזור לשולחן המשא ומתן, זה יהיה "כדי לסגור". ומצד שלישי הוא הוסיף, "אין טעם בשיחות סרק" ולכן ימינה לא תשתתף היום בשיחות בין ראשי גוש השינוי, שרוצים להציע לו להיות ראש ממשלה שני ברוטציה.

בינתיים, חבר מפלגתו של בנט, אביר קארה, מוביל קמפיין משמעותי לחזרה למתווה הקמת ממשלת מתנגדי נתניהו. קארה מנסה לשכנע חברי כנסת ופעילים בימינה שיסכימו לתמוך בהקמת ממשלה עם הגוש. מה גם שגורם הבקיא בפרטים אמר שרוב מוחלט של חברי ימינה יתנו גיבוי לבנט, אם הוא יחליט להקים ממשלה עם לפיד.

כל זה, בל נשכח, עשרה ימים בלבד אחרי שבנט הבהיר עם פרוץ ההסלמה הביטחונית שממשלה עם לפיד ירדה מהפרק. מבחינת בנט של 13 במאי, אין מה לדבר יותר על עמידתו בראש ממשלת שינוי שנשענת על עבאס. מצב החירום בערים המעורבות הביא למצב שממשלת שינוי בהרכב המתוכנן לא תוכל להתמודד. דרוש כוח, הכנסת צבא ומעצרים - דברים שאי אפשר לעשות כשנשענים על רע"ם.

"הפולטיקאים משחקים בונקר", מחה בנט בפוסט שלו עצמו. והופס - בתום ימי הלחימה, כשבכירי חמאס יצאו מהבונקר, בנט דווקא חזר אליו, ולשתיקה. 

אז מה בנט רוצה? לא ברור. האם הוא בעצמו יודע מה הוא רוצה? גם לא ברור. נראה שיו"ר ימינה מתקשה לקבל החלטות. קצת בעיה כשאתה נמנה על מקבלי ההחלטות. בנט כתב ש"הפולטיקאים לא יתעשתו עד שהאזרחים יכריחו אותם להתעשת"? אז האזרחים מחכים שבנט יבחר צד פוליטי.

הפופולריים