איך טוסט עם נקניק מצא את דרכו לבורסה?

איך טוסט עם נקניק מצא את דרכו לבורסה?
עסק אמריקני שמוכר טוסטים עם נקניק, הונפק בבורסה ושווה כבר יותר מ-100 מיליון דולר. אז מדוע אחד ממנהלי קרנות הגידור הגדולות בארצות הברית הזהיר מפני השקעה בו?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי, משחקי הכיס 22.04.21
צילום: -

שמעו סיפור קטן ומטומטם, שמוסר ההשכל שלו הוא הרבה יותר גדול - וגם מטומטם. לדלי (Deli) הזה קוראים"הדלי הבין-לאומי השכונתי שלך" והמכירות שלו בסך הכול הן 14 אלף דולר בשנה. סתם, טוסטים עם נקניק.

הדלי הזה מונפק בבורסה בארצות הברית ושווה כבר יותר מ-100 מיליון דולר. 100 מיליון דולר לדלי! ולא תגידו: זה דלי עם טוויסט, הוא עוד שנייה כובש את כל ארצות הברית ונהיה רשת מטורפת, לא! סתם דלי קטן בניו ג'רזי שהבעלים שלו הוא גם המנהל של התיכון העירוני, זה הכול.

איך שמעתי בכלל על הסיפור הזה? כי אחד ממנהלי קרנות הגידור הכי גדולות בארצות הברית הביא את הדלי הזה כדוגמה למשקיעים שלו. הוא שלח ניוזלטר לכל המשקיעים והזהיר אותם: "אל תשקיעו בדברים כאלה! כל הדבר הזה הוא פתח להונאות והרגולטור לא עושה את העבודה שלו מספיק טוב".

ואתם יודעים מה קרה אחרי שהוא הזהיר את המשקיעים שלו לא להתקרב להשקעות כאלה? המסחר במניות של הדלי הזה זינק פי 53! מלא אנשים הלכו להשקיע בדלי הזה! השווי שלו עדיין, אגב עומד על 100 מיליון דולר, שזה פסיכי!

למה אני מספר לכם את הסיפור הזה? כי למרות שזה נשמע אבסורדי בתקופה הזאת, יש המון אנשים עם המון כסף פנוי. הריביות נמוכות, הממשלות מפזרות כסף, אנשים מחפשים איפה להשקיע אותו. כשאתם עושים את זה, אנא חשבו פעמיים ואל תשקיעו בכל איזה דבר מטופש שנראה לכם מגניב רק כי המון אנשים מדברים עליו, כי סיכוי לא רע שבצד השני יושבים המון אנשים חכמים שיעשו עליכם המון-המון כסף ואתם סתם תפסידו.

הפופולריים