סער קרץ לכ"ץ אחרי מפלת הליכוד - ושערי הגיהנום נפתחו | הזווית

גדעון סער קרץ לכ"ץ - ושערי הגיהנום נפתחו
אפשר לומר שאתמול המשחק הפוליטי נפתח מחדש. מה קרה שם בעצם? הנה התקציר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער קורץ, ראש הממשלה נתניהו, 19.04.21
צילום: צילום מסך, ערוץ הכנסת

נתחיל מהסוף: בדרמה שהתחוללה אתמול (שני) בכנסת, אישרה המליאה את הצעת גוש מתנגדי נתניהו להרכב הוועדה המסדרת. המהלך התאפשר בזכות תמיכה מפתיעה של רע"מ, שהוסכמה בפגישה שקיים מנסור עבאס עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מעט לפני ההצבעה. 60 חברי כנסת הצביעו נגד הצעת הליכוד ו-58 בעד.


גם זה קרה: לאחר ההשפלה לליכוד - סער קרץ לכ"ץ

לאחר ההצבעה, יו"ר תקווה חדשה גדעון סער שיגר קריצה לאחד מהיושבים סביב שולחן הממשלה. אחר כך התברר כי המחווה כוונה למי שזז בכיסאו באי נוחות - שר האוצר ומספר 3 ברשימת הליכוד לכנסת, ישראל כ"ץ. גם סער שומע את הדיווחים בימים האחרונים על השיחות והמהלכים שכ"ץ מתכנן, וכנראה מנסה לסמן לו מה לעשות בהמשך. מה שבטוח, הקריצה הזאת סיכמה יפה את הטריק הפוליטי של גוש מתגדי נתניהו בלי צורך במילים, ואת התגברותן הצפוייה של הקרבות הפוליטיים בתוך הכנסת. 

 

ומה עכשיו? הקרבות ממשיכים והכנסת עדיין משותקת

המשמעות של תוצאות ההצבעה היא שהשליטה בכנסת עברה לגוש מתנגדי נתניהו. בוועדה המסדרת יהיו 16 חברים לגוש נתניהו, וגם זה אם כוללים בהם את חברי ימינה. 16 חברים יהיו גם לגוש מתנגדי נתניהו ועוד חבר לרע"מ, שתשמש לשון מאזניים.

כעת, אחרי שיתוף הפעולה בהצבעה, מתקיימים מגעים בין לפיד לעבאס לתמיכה במאיר כהן לתפקיד יו"ר הכנסת. על פי ההסכמות בין עבאס ללפיד, רע"מ תעמוד בראש הוועדה למלחמה בפשיעה הערבית, תקבל מקום בוועדת הכספים ואת תפקיד סגן יו"ר הכנסת.

אתמול התכנסה הוועדה לראשונה. יו"ר הוועדה מיקי זוהר אמר כי בליכוד מבינים ומפנימים שהם בדרך לאופוזיציה, והטיח: "יו"ר האופוזיציה יהיה בנימין נתניהו, אתם חושבים שאנחנו לא יודעים להיות אופוזיציה?"

הישיבה ננעלה בלי הסכמות, והכנסת? בינתים נשארת משותקת. זוהר סרב להעלות להצבעה הצעה נגדית להצעתו להמלצה לבחירת מספר שונה של סגני יו"ר הכנסת. ח"כ מאיר כהן מיש עתיד הציע לבחור שלושה סגנים ליו"ר הכנסת שמשתייכים לגוש השינוי, מעבר ליו"ר הכנסת לוין ויעקב מרגי מסיעת ש"ס. זוהר הודיע כי הוא יחדש את דיוני הוועדה רק לאחר שיושגו הסכמות.

הפופולריים