מי מפחד מחיסוני קורונה לילדים?

מי מפחד מחיסוני קורונה לילדים?
בקרוב גם ילדים יוכלו להתחסן מפני קורונה. אז עוד לפני שהפייק ניוז יציף את הרשת, מיכל רשף שוחחה עם יו"ר איגוד רופאי הילדים פרופ' צחי גרוסמן. הניסויים היו מספיק מקיפים? מה תופעות הלוואי? מתי בעבר היו בעיות עם חיסונים לילדים, והאם אפשר לחייב את ההורים לתת אותם?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסון נגד נגיף קורונה, 2021
צילום: צילום: גטי אימג'ז

בשבועות האחרונים ערכה חברת פייזר ניסוי בחיסון לקורונה לילדים בני 15-12 - צעד נוסף לקראת עולם נקי מהנגיף ששיתק אותנו. כיילב צ'אנג, בן 12 מבריטניה, החליט להקריב את גופו למען המדע. כיילב מספר שהוא קיבל הזדמנות לעזור במאבק ופשוט קפץ עליה. הוא שמח שהוא יכול לעזור לילדים בעולם להרגיש בטוחים יותר כשהם יקבלו את החיסון ומקווה שהעולם יוכל לחזור למצב נורמלי, או איך שלא קוראים לזה, בקרוב.

האזינו לפרק של עוד יום

היו עוד אלפי ילדים כמוהו בניסויים של פייזר, מודרנה ואסטרהזניקה. לא בטוח שכולם כאלה אלטרואיסטים, אבל הם השתתפו, כל אחד מסיבותיו, והניסויים בחיסוני ילדים לקורונה יצאו לדרך. אחד הניסויים כבר הראה אפילו תוצאות ממש טובות. אז מתי יתחילו לחסן גם ילדים והאם זו הדרך היחידה לנצח את המגיפה? 

אחרי שניצחנו את הקורונה, כמבוגרים, נראה שהשלב הבא כבר מחכה בפתח. בעוד כמה חודשים, אולי פחות, כולם כולל כולם יוכלו להתחסן. אבל עד שזה יקרה, יש כמה שאלות - הניסוי בילדים היה מספיק נרחב? האם חייבים לחסן אותם אם כל המבוגרים מחוסנים? האם אפשר להכריח הורים לחסן את ילדיהם?

כן, הרבה שאלות. אז הזמנו את פרופסור צחי גרוסמן, יו"ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים, לשיחה, והנה כל מה שרציתם לדעת על חיסוני ילדים ולא העזתם לשאול. 

הפופולריים