יועז הנדל מותק בול באמצע

יועז הנדל מותק בול באמצע | הזווית
חבר הכנסת מתקווה חדשה נשאל אם הוא מתחייב שהוא ומפלגתו לא ייכנסו לממשלה שתישען על המשותפת. הוא העדיף להחמיא לכתב כאן חדשות מיכאל שמש על הדמות שמבוססת עליו בסדרת טלוויזיה • אה כן, עוד יום עבר - ובישראל לא קרובים להקמת ממשלה קבועה | הזווית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יועז הנדל
צילום: צילום: פלאש 90

כתב כאן חדשות מיכאל שמש בסך הכול ניסה לקבל תשובה לשאלה אם חבר הכנסת מתקווה חדשה יועז הנדל מתחייב שלא תקום ממשלה שתיתמך על ידי הרשימה המשותפת, כמו שאמר בקמפיין הבחירות. הנדל? לא התחייב. מה הוא עשה במקום? החמיא לשמש: "אני מאוד אוהב את הדמות שלך ב'מותק בול באמצע'". (למי שלא צפה עדיין, הדמות של כתב גל"צ חלמון שאשא מבוססת על שמש).

צפו בקטע מהריאיון עם ח"כ הנדל

דרך אגב, עוד יום עבר - ממשלה קבועה? לא נראית באופק. ראש הממשלה בנימין נתניהו אומנם קיבל את המנדט מנשיא המדינה ראובן ריבלין, אך הוא רק עם 52 ממליצים. אז איך הוא מתכוון להרכיב קואליציה? נתניהו בוחן הצעה להקמת ממשלה שתיתמך מבחוץ על ידי רע"מ והציונות הדתית, וגם זימן פגישה בארבע עיניים עם יו"ר ימינה נפתלי בנט. היא ככל הנראה תתקיים ביום חמישי.

כנסת רביעית בשנתיים: אולי צריך לשנות את שיטת הממשל?

דרך נוספת שנתניהו מנסה היא "עריקים". חברות הכנסת יפעת שאשא-ביטון ושרן השכל, שהיו חברות בליכוד בעבר, קיבלו הצעה לערוק למפלגה תמורת מינויין לשרות. הן סירבו ועדכנו את מפלגתן תקווה חדשה בפניות שקיבלו.

גנץ ונתניהו בהשבעת הכנסת אתמול. צילום: דוברות הכנסת

אחרי ההמלצות: אם לא תקום ממשלה - מתי ייערך סבב הבחירות החמישי?

גם דברים טובים קרו אתמול, טקס ההשבעה החגיגי התרחש והכנסת ה-24 יצאה לדרך. את היום החגיגי ליוותה תחושה של עוינות בין ריבלין לנתניהו, לאחר שהנשיא הכריז על הענקת המנדט שלא בנוכחות ראש הממשלה, וכן לא נישאר בתום הטקס בכנסת לצילום התמונה המסורתית עם ראש הממשלה, נשיאת בית המשפט העליון ויו"ר הכנסת. 

בנאומו בהשבעת הכנסת ריבלין אמר כי "אם לא נשכיל למצוא מודל של שותפות שיאפשר לנו לחיות כאן מתוך ערבות הדדית אמיתית, חוסננו הלאומי יעמוד בפני סכנה של ממש". הוא גם התייחס לעניין השולי של בחירות רביעיות תוך שנתיים: "אני ניצב מול פרלמנט שפיזר את עצמו ארבע פעמים בתוך פחות משנתיים. פרלמנט שוויתר פעם אחר פעם, על הזכות לתת אמון בממשלה. המחלוקות, החוצות את החברה שלנו, הן מחלוקות של אמת. רבות מהן הן מחלוקות 'לשם שמים'. אך לעיתים יש חובה להכריע גם במחלוקות קורעות, קשות, כואבות".

הפופולריים