זה שיר פרידה: הח"כים שלא ימשיכו לכנסת הבאה

זה שיר פרידה: הח"כים שלא ימשיכו לכנסת הבאה
הח"כ שהפגין נאמנות יוצאת דופן במחוזות הפוליטיקה הישראלית, סגן השר הוותיק שפועל במרץ מאחורי הקלעים, ומזכיר הממשלה לשעבר שחצה את הקווים - פאנל הפרשנים נפרד ממי שככל הנראה נותרו מחוץ לכנסת ה-24
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת מצביעה על פיזור הכנסת ה-22 בקריאה ראשונה, 11.12.19
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מהתמונה שעולה מתוצאות המדגמים ניתן כבר להעריך מי הם כמה מהאנשים שיצטרכו בקרוב להיפרד מהכנסת. פרשני וכתבי כאן חדשות פירטו כמה נקודות ציון חשובות בקריירה הפוליטית של מי שככל הנראה יהפכו בקרוב לח"כים לשעבר.

ליאל קייזר נפרדה מסגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן מש"ס, שכיהן שנים רבות ופעל במרץ רב מאחורי הקלעים, לא רק עבור כספים סקטוריאליים כפי שניתן היה אולי לצפות. 

ריאל עלי נפרד מע'דיר כמאל מריח, שהחלה את דרכה בחוסן לישראל של בני גנץ וסיימה אותה ביש עתיד של יאיר לפיד. הפעילה הפמיניסטית ששינתה סדרי עולם בעדה הדרוזית לא הספיקה לממש את ההבטחות.

יערה שפירא נפרדה מחבר הכנסת אנדריי קוז'ינוב מתל"ם, שהפגין נאמנות יוצאת דופן כשהצביע בעד מינוי גנץ ליו"ר הכנסת למרות שלמעשה כבר היה שייך לסיעה המפוצלת של יש עתיד.

העיתונאי רותם דנון נפרד מח"כ צבי האוזר, מזכיר הממשלה לשעבר של נתניהו שחצה את הקווים - מנע פעמיים מבני גנץ להקים ממשלה בתמיכת המשותפת, ייצר את פשרת האוזר על התקציב, ולבסוף הלך עם גדעון סער לתקווה חדשה. 

הפופולריים