נאום העריקים של נתניהו מכין את השטח לקרב של מחר

נאום העריקים של נתניהו מכין את השטח לקרב המחר
המילה שנעדרה מהנאום של ראש הממשלה, והמונח המתחלף • הפיצולים השתלמו - גם בימין וגם בשמאל • אחרי תוצאות המדגמים - פרשני כאן חדשות עם ההסברים - והאפשרויות בהמשך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו בנאום במטה הליכוד 23.03.21
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נאום העריקים של נתניהו | מיכאל שמש

נתניהו הכיר בנאום שלו הלילה (רביעי) בדבר אחד - 61 לא יהיה לו. זה נשמע בסאבטקסט של הדברים שלו, הוא בעצם מכין את השטח לקרב הגדול שצפוי להיפתח ממחר, וזה היה נאום העריקים שלו. ראש הממשלה חזר כמה וכמה פעמים על כך שהוא לא פוסל אף אחד וחוץ מזה שהוא מתכוון מעכשיו לפנות לכל חברי הכנסת שמאמינים בעקרונות הימין. והוא משתמש במונח חברי כנסת ולא ראשי רשימות.

ממשלת ימין על מלא התחלפה בממשלה יציבה | ירון דקל

מונח נוסף שהוחלף, שבו השתמש נתניהו במהלך הקמפיין, הוא ממשלת ימין על מלא. כעת המונח הוא "ממשלה יציבה". לא כל כך על מלא, ולא לגמרי ברור איך נתניהו מקים את הממשלה הזאת אם יש שוויון 60 בין הגושים.

ראש הממשלה יצטרך לדבר גם עם גדעון סער, שנעל עצמו עם היוודא התוצאות. בנוסף, נתניהו יחפש עריקים כדי להקים את הממשלה הזו, ולפצל רשימות כפי שהוא עשה בעבר. נתניהו עשוי להציע לבנט להיטמע בליכוד, וגם להציע לו תפקיד שהוא לא הציע מעולם - ממלא מקום ראש הממשלה. בנט מדיע תמיד עם מחירים מופקעים והוא יודע להצליח בזה.

המילה שנעדרה מנאום נתניהו | רועי שרון ורומי נוימרק

היינו כבר באירועים של הליכוד בבחירות בשנה האחרונה - הערב לא הייתה החגיגה הגדולה מכולן. נתניהו לא נשמע אומר את המושג המונומנטלי "ניצחון אדיר". הוא דיבר על הישג, לא על ניצחון. הוא גם אמר - אנחנו המפלגה הכי גדולה בפער. פתאום אין משמעות לגושים, ונתניהו מדגיש בעיקר את ההישג של המפלגה. 

אחרי עדכוני המדגמים - מתקרבים לעוד בחירות |ירון דקל

נכון לשעה 1:39, שלוש וחצי שעות אחרי פרסום המדגמים, אנחנו מתקרבים במהירות רבה לסבב בחירות חמישי, כי אם לבנימין נתניהו אין ממשלה, גם לגוש השני עם המשותפת וגדעון סער אין ממשלה. ולכן אנחנו עשויים למצוא את עצמנו עם בחירות בחודש אוגוסט.

ממה נובעת היציבות של לפיד? | מואב ורדי

יאיר לפיד מחזיק מעמד כי בעיקר הוא טפלון במובן האידאולוגי. הוא סופרמרקט - אין לו אידאולוגיה. זה עובד לו מכיוון שהחברה הישראלית כל כך מקוטבת, שאין מספיק קליינטורה לשמאל או לימין, והוא מצליח להיות זה שדואג לחילונים או למעמד הביניים. 

הפיצולים השתלמו | קלמן ליבסקינד

בגזרת הדרבי הדתי-לאומי: נפתלי בנט, לפחות מספרית, החל את הקמפיין הזה כיריב של בנימין נתניהו וסיים אותו בשוויון עם בצלאל סמוטריץ', אבל בריצה נפרדת השיגו השניים יחד 14 מנדטים – מה שלא היה קורה לו היו רצים ברשימה אחת. גם באגף השמאלי של מרצ והעבודה – הפיצולים הוכיחו את עצמם, מרצ ועבודה משיגות ביחד 13 מנדטים.

משחקי הקואליציות | מואב ורדי

מה המשמעויות בשטח של השינויים בתוצאות המדגם? מואב ורדי מנסה לתרגם את התוצאות המשתנות למפת הגושים והיכולת להרכיב ממשלה.

הפופולריים