אין שום ייאוש בעולם כלל: יוצאים להצביע, כי זה המינימום שנדרש מאיתנו כאזרחים בדמוקרטיה

יוצאים להצביע, המינימום שדורשת הדמוקרטיה
6.5 מיליון בעלי זכות הצבעה יוכלו לממש את זכותם ביותר מ-13 אלף קלפיות, מתוכם יותר מ-100 אלף כאלו שלא היו בעלי הצבעה בבחירות הקודמות. גם המבודדים, החולים והשבים מחו"ל יוכלו להצביע - בקלפיות ובהסדרים מיוחדים שתפרה ועדת הבחירות עבורם. הזווית עם מה שצריך לדעת ליום הבוחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי בחירות הצבעה מעטפה
צילום: צילום: דן בלילטי, אי-פי

זה קורה היום: הבחירות לכנסת ה-24 התחילו ברחבי ישראל היום (שני) בשעה 07:00 עם כניסת ראשוני המצביעים לקלפיות. 6,578,084 בעלי זכות הצבעה הוזמנו להגיע ל-13,685 קלפיות ברחבי הארץ ולממש את זכותם הדמוקרטית לבחור את נציגיהם לכנסת, ובכך גם להכריע בדבר זהות הממשלה הבאה שתשלוט כאן.

רשימת ההאזנה שלכם ליום הבוחר: מיטב הפרקים הפוליטיים של ההסכת "עוד יום"

מרבית הקלפיות יהיה פתוחות עד השעה 22:00, אך ב-265 קלפיות ביישובים קטנים תחל ההצבעה בשעה 08:00 בוקר ותסתיים ב-20:00 בערב. לראשונה, יפעלו 50 "קלפי-בוסים" – קלפיות ניידות שיגיעו למוקדים בהם יהיה עומס מצביעים שעלול לגרום להתקהלות אסורה.

לא עבר זמן רב מאז מערכת הבחירות האחרונה – רק 386 ימים, אבל בזמן הזה התווספו עוד 124,829 בעלי זכות הצבעה – כמות שוות ערך לשלושה מנדטים. 78% מבעלי זכות הבחירות הם יהודים, 17% ערבים וחמישה אחוזים מוגדרים כאחרים. 11% מהמצביעים היהודים הם חרדים.

החובה הדמוקרטית רק מתחילה ביום הבוחר - לפרשנות של שאול אמסטרדמסקי

ישראל מגיעה ליום הזה במצב הטוב ביותר מבחינת מגפת הקורונה מזה חודשים. כ-15 אלף חולי קורונה פעילים דווחו על ידי משרד הבריאות אמש, וכ-65 אלף מבודדים. פחות מ-800 חולי קורונה מאושפזים היום בבתי חולים ולטובתם יוצבו קלפיות מיוחדות במחלקות הקורונה. מרבית החולים, הנמצאים בביתם, יוכלו להגיע לתחנות הצבעה מיוחדות בערים הגדולות שההגעה אליהן תתאפשר רק באמצעות מוניות מיוחדות שהוכשרו לכך.

המאמצים של ועדת הבחירות לאפשר לכל בעל זכות בחירה להצביע, בין אם הוא חולה קורונה, בקבוצת סיכון או מבודד, בא לידי ביטוי בהצבה של קלפיות בבתי אבות ובבתי דיור מוגן, במחלקות בתי החולים, במלוניות המבודדים, קלפיות בנתב"ג ומתחמי דרייב-אין להצבעת חולים ומבודדי בית.

"חושב שאצביע בניגוד למצפוני אבל לטובת המדינה": קלמן ליברמן עם המתלבטים והשיקולים

מתי נראה תוצאות? קודם כל, בשעה 22:00 מדגם כאן חדשות של הסוקר דודי חסיד יפורסם, ויעודכן שוב אחרי חצות. תוצאות האמת יגיעו בקצב מעט איטי יותר מהרגיל. גילי כהן דיווחה אתמול שבשל ריבוי המפלגות המתנדנדות סביב אחוז החסימה, ספירת הקולות צפויה להימשך עד יום שישי.

עד אז, כל מה שצריך לעשות זה להיכנס לאתר או לאפליקציה של כאן ולקבל את כל המידע והבידור הדרושים ליום הבחירות. אנחנו נהיה כהרגלנו גם בפייסבוק, אינסטרם, טוויטר, יוטיוב, טיקטוק (משדר מיוחד החל מ-21:30) וגם עם פרק מיוחד של הפודקאסט עוד יום. וכמובן, לא לשכוח לצאת להצביע.

המלצת צפייה: בחרו במותק מרדכי

אתמול שודר בכאן 11 הפרק האחרון של "מותק בול באמצע", הקומדיה שגוללה את עלילותיה של כוכבת הריאליטי הבידיונית מותק מרדכי כחברת כנסת. לפני השאפל שהציבור הישראלי יעשה הלילה בנבחרים שלו במשכן, שווה לצלול לבינג' של הסדרה שחיה את הפוליטיקה שלנו בצורה הכי מצחיקה, אמיתית וגם מרגשת. צפייה מהנה.

הפופולריים