המפלגות המטרילות, הסקרים והפנתרים השחורים | האזינו להסכתים

המפלגות המטרילות, הסקרים והפנתרים השחורים
מחאת הפנתרים השחורים הצליחה? מה אפשר ללמוד מסקרי בחירות? המפלגות שמטרילות את הכנסת בלי לעבור את אחוז החסימה | פרקי השבוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עוד יום
צילום: .

השנה ימלאו 50 שנה למחאה המכוננת של הפנתרים השחורים בכיכר ציון בירושלים. אלון שרביט מצא בארכיון המדינה קטעים מעניינים שעדיין לא שודרו, וחזר לסיפורה של תנועת המחאה המוצלחת - המכות מהשוטרים, הדיונים הסודיים בצמרת המדינה ושיחת הלא נחמדים. הוא חזר לגיבורי המחאה, לילדים שלהם, ובדק מה אפשר ללמוד מהאקטיביסטים האלה ששאבו השראה מהחברים באמריקה, למחאות החברתיות היום.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום" 

עוד עשרה ימים זה קורה - נלך להצביע. כפיים! אבל עד אז, אנחנו מתעסקים בעיקר בדבר אחד: כמה כמה? מי מנצח, מי מפסיד, מי עלה בהרכבים, מי נשאר על הספסל. נרצה או לא, הסקרים הם הלחם והחמאה שלנו העיתונאים, במיוחד בתקופה הזו. שמואל רוזנר, עורך אתר המדד ומי שמנסה לתווך לנו את הסקרים, מנסה להסביר מה האתגר הכי גדול של הסקרים במערכת הבחירות הזאת.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בפעם הבאה שאתם נקלעים לאיזה קלפי, תעיפו מבט בפתקים שמולכם. רוב המפלגות שכתובות עליהם, לא יהיו בכנסת הבאה. הן גם לא נבחרו לקודמת, או לקודמת-קודמת. אז מה? ממתי זו סיבה לא לרוץ? בפרק הזה ניתן את הכבוד הראוי לסצנה פוליטית שקורית ממש ליד הבחירות: המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה, וספויילר - זה גם ממש לא מעניין אותן. מה קורה שם במחוזות הפרינג'? מה הם יודעים שאנחנו לא? ומי הם אותם אנשים?

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

הפופולריים