למה ישראלים כל-כך אוהבים מזומן?

למה ישראלים כל-כך אוהבים מזומן?
בזמן שבשאר העולם השימוש במזומן הולך ונעלם, בישראל עדיין סוגרים עסקאות עם סטפה של שטרות. אפשר להבין לליבם של העצמאים שצריכים מזומן, במיוחד בשנת קורונה – אבל הגיע הזמן לדבר על זה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אמסטרדמסקי, 09.03
צילום:

אתמול נכנסתי לחנות כיסאות. קורה, לפעמים בן אדם צריך כיסאות. בזמן שאני מחפש כיסא אני רואה שיש איזה זוג מבוגר יחסית שסוגר איזושהי עסקה עם המוכרת. בסופו של דבר הם הלכו, ואני בא לגשת, היא אומרת: רגע רגע, שנייה, הם צריכים לחזור לשלם. ואז הם חזרו עם סטפה של 3,500 שקל ושילמו על הכיסאות שלהם.

אני יודע, פשוט עמדתי שם. אחרי שהם הלכו שאלתי אותה: תגידי, הרבה אנשים משלמים סכומים כאלה במזומן?היא אמרה לי: תשמע, בקורונה יש מקצועות מסוימים שעובדים רק במזומן. וזה די מדהים. נתוני בנק ישראל מראים שהשנה השימוש במזומן בישראל עלה. זה בניגוד למה שקורה בחו"ל.

נתונים שפורסמו היום מראים שלא רק שהשימוש במזומן בחו"ל ירד, אפילו השימוש בכרטיס אשראי ירד. אנשים עברו לשלם עם הטלפון שלהם. טק וזה נגמר. אז נכון, הטכנולוגיה משתנה ונכנסת גם לפה, ועוד מעט גם אנחנו נתחיל לשלם הרבה יותר בטלפון. לפני כמה שנים הממשלה אסרה על השימוש במזומן החל מאיזשהו רף. אבל הרף הזה די גבוה.אני חושב שצריך להוריד אותו.וכן, אני יודע, מלא עצמאים ישנאו אותי על זה. מצטער, זה פשוט פתח להעלמת מס.

אני מבין את העצמאים, אני מבין למה השנה הרבה מהם עברו לעבוד במזומן. הם ממש צריכים את הכסף, ונמאס להם לשלם מיסים למדינת ישראל. אני מבין את זה. זה פשוט לא יכול להימשך ככה לטווח הארוך.

הפופולריים