"הנפש שלנו כואבת - אנחנו כל הזמן בבית": "סדר יום" עם ילדי ישראל

"הנפש שלנו כואבת - אנחנו כל הזמן בבית"
שנה של לימודים מהבית: שיחות עם ילדים מכל קצוות הארץ על כל מה שחשוב, מטריד ומכעיס | פורים 2021 בצל קורונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שקט הילדים מדברים
צילום:

"הנפש שלנו כואבת - אנחנו כל הזמן בבית", שיתפה בכאב נוסרה נג'מי, תלמידת כיתה י בלוד, לקרן נויבך והמראיינת האורחת עדי הרשקוביץ, תלמידת כיתה ח', היום (רביעי) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב. נוסרה אמרה כי היא מקווה לצאת לעידן חדש ופנתה למאזינים: "אני מבקשת מבני נוער שיכולים ומהמבוגרים - לכו להתחסן". 


בשיחות עם הילדים, מכל קצוות הארץ, הם סיפרו על מה שחשוב, מטריד ומכעיס אותם - אחרי שנה של לימודים מהבית. ליאל, תלמידת כיתה י' מאשדוד, שיתפה: "אני מסיימת את יום הלימודים מותשת, פשוט הולכת לישון. זה כל כך קשה להתרכז בזום. אין מצב רוח, אין כוח. היו לי כל כך הרבה ימים בתקופה האחרונה שפשוט לא רציתי לקום מהמיטה, אין חשק לכלום".

עדי, תלמידת כיתה ח', הרצליה, שיתפה על תחושת הבדידות: "אני לא רואה אף אחד, קמה כל יום כדי להיות לבד בבית, רוב התלמידים בכיתה בכלל לא מדליקים את המצלמות. לא לכולם קל לשבת ולראות את עצמם". 

רומן, תלמיד כיתה ו' מאשדוד שיתף כי הוא מושתל לב וכליה ואמר: "לא הייתי בבית הספר שנה שלמה, אני כל כך מחכה לחיסון כדי שאוכל לראות את החברים שלי". יובל, תלמיד כיתה י"ב ממודיעין אמר: "אנחנו כביכול הבוגרים של מערכת החינוך, אבל עדיין לא מבוגרים ונשארנו באוויר. אנחנו חייבים את המסגרת ואת הליווי. זה קשה. אתה נאבד מזום לזום".

הפופולריים