מתחת לכותרת "עוצר לילי" מסתתר הבלוף הישראלי המצוי

עוצר לילי בפורים? הינה עוד בלוף ישראלי מצוי
הממשלה אומנם אישרה את ההחלטה, אבל אין איך לאכוף אותה – המשטרה לא תוכל להיכנס למסיבות בבתים פרטיים בגלל שחוק הרעש לא חל בפורים. וגם – אם העוצר מתחיל ב-20:30, למה לא להגיע למסיבה מוקדם יותר ולחמוק מהמחסום? | הזווית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פורים, תחפושות, ידלאידע
צילום: צילום: יונתן זינלד, מרים אלסטר ואוליבייה פיטוסי • פלאש 90

בניסיון למנוע את התמונות מהמסיבות ההמוניות בפורים בשנה שעברה – וההדבקה הגדולה שבאה לאחר מכן – הממשלה הכריזה אתמול על עוצר לילי בחג, מיום חמישי ועד ליום ראשון. אבל מתחת לכותרת "עוצר לילי", מסתתר בלוף ישראלי מצוי, שמתחיל מהעובדה שהמשטרה לא תוכל לאכוף התקהלויות אסורות ומסיבות בבתים פרטיים בפורים. 

למה בעצם זה ככה? תקנות וחוקי הקורונה לא מאפשרים לשוטר להיכנס לבית פרטי כדי לבצע אכיפה. בשנה האחרונה המשטרה משתמשת בחוק הרעש כדי להיכנס לבתים וכך אוכפת התקהלויות אסורות. הבעיה היא שבפורים חוק הרעש אינו חל. במשטרה אוספים מודיעין על מסיבות מתוכננות, גם דרך הרשתות החברתיות, ומתכננים להציב כוחות באזורי תעשייה וסמוך לאולמות אירועים – כך שנראה שהמסיבות בבתים ובמקומות קטנים ככל הנראה יתקיימו ללא הפרעות ובניגוד לחוק. 

בעיה נוספת קשורה לעובדה שהעוצר מתחיל בשעה 20:30. מה ימנע מאלפי ישראלים להגיע מוקדם יותר למסיבות ולאירועים? את התירוצים במחסומים אנחנו מכירים היטב, ויכול להיות שבקרוב נשמע על עוד כאלה שמשלבים הפעם גם תחפושות.

פרצה נוספת קשורה לירושלים, שבה חוגגים את פורים יום אחד אחרי כולם – ביום ראשון. בממשלה אומנם התלבטו אם להחריג את העיר ולהמשיך את העוצר הלילי בה גם ביום ראשון, אבל לסוף הוחלט לוותר על העניין. מה שאומר שבבירת ישראל החג צפוי לעבור ללא "הפרעות" מצד המשטרה. 

הפופולריים